Brigáda na faře

Úterýmše svatá8 hodin
Středamše svatá17:30 hodin
Čtvrtekmše svatá8 hodin
Pátekmše svatá a adorace + příležitost ke svátosti smíření (do 19 hodin)17:30 hodin
Sobotamše svatá - Závišice7:00 hodin
Adorace + příležitost ke svátosti smíření - Závišice7:30 - 8:30 hodin
mše svatá - farní kostel
17:30 hodin
Nedělemše svatá7 hodin
mše svatá8:30 hodin

Ohlášky včetně intencí v PDF

Rozpis živého růžence na měsíc březen

V neděli proběhne při mši svaté v Závišicích žehnání nových ornátů. Z toho důvodu bude výjimečně křížová cesta až PO mši svaté.
Křížová cesta v Závišicích bude jako vždy PŘEDE mší svatou v 9:30 hodin.

V neděli při mši svaté bude vykonána SBÍRKA NA SOCHU SV. ZDISLAVY. Informace k soše sv. Zdislavy, která má být umístěna do kostela sv. Kateřiny, najdete v posledním čísle farního zpravodaje 1/2021 (na straně 11).

„Dny vzájemných modliteb bohoslovců AKS a farností“
Vzájemné modlitby seminaristů naší diecéze a jednotlivých farností DOO nyní připadnou i na naši farnost. Pro farnost Štramberk je termín v neděli 14. 3. 2021.

TAKÉ VÝUKA NÁBOŽENSTVÍ 1 a 2. třídy se ruší z důvodu Nouzového stavu. Materiály zašlu rodičům na mail.

NÁVŠTĚVA NEMOCNÝCH – se odkládá na neurčito z důvodu NOUZOVÉHO STAVU.
V případě nutné potřeby zaopatření (udělení svátosti pomazání nemocných, zpověď a svaté přijímání) volejte 739 002 743.
Ve Štramberku bude křížová cesta v neděli po skončení mše svaté (cca v 9:30 hodin).

Vzadu v kostele je rozpis KŘÍŽOVÝCH CEST, prosím napište se na jejich vedení.

KŘÍŽOVÉ CESTY, LETOS KVŮLI CORONAVIRU BUDOU VE ŠTRAMBERKU PO DRUHÉ MŠI SVATÉ! JÁ SE BUDOU PŘESOUVAT DO ZÁVIŠIC, PROTO TO LETOS BUDE JEN NA FARNÍCÍCH. DĚKUJI ZA POCHOPENÍ, o. Vladimír

Celá postní doba je časem kající praxe církve.

Popeleční středa a Velký pátek jsou dny přísného postu: zdrženlivosti od masa i újmy v jídle.

A dále ohledně postu připomínám, že každý pátek, pokud na něj nepřipadne církevní slavnost, je dnem pokání. Forma pokání je půst od masa nebo jiný kající skutek nebo modlitba. (zdrženlivost od masa zavazuje od 14 let, újma v jídle od 18 do 60 let).

Před každým přijímáním Svátosti oltářní je eucharistický půst alespoň 1 hodinu.

Svátost smíření je možné přijmout:
ve farním kostele sv. Jana Nepomuckého - dle rozpisu bohoslužeb vždy přibližně 30 minut před mší svatou
ve filiálním kostele sv. Cyrila a Metoděje obvykle v úterý (pozor na změny např. pohřeb) vždy přibližně 30 minut před mší svatou nebo dle domluvy.

Možnost svatého přijímaní pro ty kdo nebudou moci zůstat na mši svaté z důvodu omezeného počtu účastníků na mši svaté je:
ve farním kostele sv. Jana Nepomuckého 10 minut PŘED mší svatou,
v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Závišicích vždy 10 minut PO mši svaté.

V neděle a zasvěcené svátky je třeba se aktivně účastnit mše svaté skrze televizi, rádio nebo internet.

SVÁTOST SMÍŘENÍ A SVATÉ PŘIJÍMÁNÍ je možné přijmout vždy, přede mši svatou dle obvyklého řádu. A nebo se lze domluvit telefonicky, individuálně. Další kněžské služby jako domlouvání pohřbů, svateb, křtů a pomazání nemocnýchse řeší buď na faře osobně a nebo telefonicky - mobil 739002743. o. Vladimír

MŠE SVATÉ jsou od neděle 27. 12. 2020 s ÚČASTÍ LIDU v počtu 10% obsazenosti kostela. To znamení 27 lidí ve farním kostele ve Štramberku a 17 lidí ve filiálním kostele v Závišicích. Přičemž účastníci, s výjimkou osob vedoucích nebo zajišťujících obřad, po většinu času sedí na sedadlech, dodržují, s výjimkou členů domácnosti, minimální rozestupy 2 metry mezi účastníky sedícími v jedné řadě sedadel, před vstupem do vnitřního prostoru si dezinfikují ruce, nedochází k podávání ruky při pozdravení pokoje a v rámci shromáždění nedochází k hromadnému zpěvu. Na mše svaté je třeba se zapsat pomocí rezervačního systému na webových stránkách farnosti.

Rezervace účasti na mši svaté

Starší lidé ať to udělají přes kontaktní osoby a nebo s pomocí mladších farníků nebo příbuzných či známých. Děkuji za pochopení.
Přednost mají dárci mešních úmyslů. Mohou si více než 7 dní předem předem nahlásit požadované počty osob na mši svatou. Ostatní se mohou na mše svaté rezervovat vždy nejdříve 7 dní před začátkem mše svaté.

ŠTRAMBERK
Eva Davidová - tel. 605 725 236
Karel Váňa - tel. 732 240 863
Jaroslav Dostál - tel. 731 104 938

ZÁVIŠICE
Karolína Najzarová - tel. 739 940 604

Obrázky pro děti jsou v kostele na stolíku v lodi kostele pod kůrem a je tami další pracovní list formátu A4 na dalších devět týdnů.