Pouť 2022

Pátekmše svatá nebude
Sobotamše svatá - farní kostel
17:30 hodin
Nedělemše svatá!!! 7 hodin !!!
mše svatá8:30 hodin

Ohlášky včetně intencí v PDF

Protože lze vzhledem vývoji pandemie od pondělí očekávat opět snížení kapacity pro účast na bohoslužbách, bude v neděli 20. 12. přidána mše svatá ještě v 7 hodin ráno (je určena hlavně pro staší farníky).

Svátost smíření je možné přijmout (není – li určeno jinak), dle rozpisu bohoslužeb vždy 30 minut přede mší svatou.

SVÁTOST SMÍŘENÍ je možné přijmout vždy, přede mši svatou dle obvyklého řádu. A nebo se lze domluvit (svátost smíření, svaté přijímání) telefonicky, individuálně. Další kněžské služby jako domlouvání pohřbů, svateb, křtů a pomazání nemocných se řeší buď na faře osobně a nebo telefonicky - mobil 739 002 743. o. Vladimír

ZPOVĚDNÍ DEN VE FARNOSTI
KDY: sobota 19. 12. 2020
ŠTRAMBERK – farní kostel od 11:30 do 13:30 hod.
ZÁVIŠICE – filiální kostel od 14:00 do 15:00 hod.
Zpovídat budou dva kněží, P. Vladimír ze Štramberka a P. Dušan Zelina z Libhoště.
Zpovědní den také probíhá v Kopřivnici v sobotu 19. 12. 2020 dopoledne.

MŠE SVATÉ jsou nyní již s ÚČASTÍ LIDU v počtu 80 lidí ve farním kostele ve Štramberku a 50 lidí ve filiálním kostele v Závišicích.

Obrázky pro děti jsou v kostele na stolíku v lodi kostele pod kůrem a je tam i další pracovní list formátu A4 na dalších devět týdnů.

VÝUKA NÁBOŽENSTVÍ 1. a 2. a 3. třídu ZŠ ve Štramberku

I přes současnou situaci přivezou skauti do České republiky plamínek světla zažehnutý v Betlémě. Na Štědrý den dopoledne jej budou skauti roznášet do domácností ve Štramberku i v Závišicích.
Pokud máte o Betlémské světlo zájem, můžete se jako každý rok zapsat do seznamu ve štramberském nebo závišickém kostele, případně do formuláře na webových stránkách farnosti nejpozději do 20. prosince 2020.