20 let Ostravsko-Opavské diecéze

Pátekmše svatá a adorace (do 20 hodin)18:30 hodin
SobotaSVATBA – FARNÍ KOSTEL - Jan Aujezdský a Natálie Johnová11 hodin
SVATBA – KOSTEL SV. KATEŘINY - František Kotyk a Kateřina Váňová15 hodin
mše svatá nebude (farní den)
Nedělemše svatá8:30 hodin

Od 15. června se ruší rozestupy dva metry při bohoslužbách. Roušky a desinfekce zůstávají.

FARNÍ DEN
Přijměte pozvání na již tradiční Farní den, v sobotu 27. června od 14.30 hodin na Farní zahradě ve Štramberku.
Těšte se na: příjemné posezení, program pro děti, občerstvení, debrecínské párky, dobroty ostatních farníků, opékání špekáčků z vlastních zásob, informace a taxi pro zájemce zajištěny.

DĚTSKÝ KOUTEK
Drazí farníci,
mnozí jste si jistě všimli dětského koutku v kostele. Je to nabídka pro neposedné děti. V případě potřeby a zklidnění svých nejmenších, mohou se tam během mše svaté uchýlit v doprovodu rodičů. Ve staré zpovědnici je vak, s různými dětskými potřebami. Dospělí lidé ať do tohoto prostoru prosím nechodí a tím udělají pro děti a jejich rodiče prostor. Místo na stání či sezení při mši svaté v kostele, prosím využijte jinde. Je ho tam dost. Vznikem tohoto koutku se tak chce předejít ne jen hluku, ale i tomu, aby rodiče brali své nejmenší děti na kůr. A zde bych rád podotkl, aby jste s malými dětmi na kůr už nechodili. Nerad bych se dožil nějakého pádu dítěte dolů, z kůru či okna, dolů na zem. Děkuji za pochopení, o. Vladimír

MEŠNÍ ÚMYSLY
V sakristii si lze nechat zapsat mešní úmysly až do konce roku 2020, kromě sobot. Ty jsou vyhrazeny pro mše svaté sloužené za farnost.

KNĚŽSKÉ SVĚCENÍ v ostravsko-opavské diecézi a primice novokněží
Kněžské svěcení 27. 6.
V sobotu 27. června bude biskup František Václav Lobkowicz udělovat kněžské svěcení dvěma jáhnům. Svěcení přijmou Michal Krenželok z farností Božího Těla v Jablunkově a Jakub Lasák z farnosti Svatého Ducha v Ostravě-Zábřehu. Bohoslužba s obřady svěcení začíná v 9.30 hodin v katedrále Božského Spasitele v Ostravě.
Primice novokněží 2. 7. a 4. 7. Oba novokněze čekají po vysvěcení primice v rodných farnostech. Novokněz Jakub Lasák bude mít primiční svatou v kostele Svatého Ducha v Ostravě-Zábřehu již 2. července. Bohoslužba začíná v 17.00 hodin. Michal Krenželok bude celebrovat svou první mši svatou v Jablunkově 4. července. Program začíná v 14.00 hodin v klášterním kostele sv. Josefa u sester alžbětinek.