Oprava farní budovy č. p. 2

Nedělemájová pobožnost8 hodin
mše svatá8:30 hodin
májová pobožnost - Závišice9:30 hodin

V neděli budou mše svaté obětovány za živé a zemřelé členy Dobrovolných Hasičů ze Štramberka a Závišic.

Vsobotu mše svatá s nedělní platností NEBUDE - BUDE POUTNÍ MŠE SVATÁ VE FRÝDKU

V neděli bude sbírka na farnost.

PŘÍPRAVA NA BIŘMOVÁNÍ
KDE: Místnost nad sakristií KDY: 5. 5. v pátek po adoraci (v 19 hodin)
Prosím přijďte už 15 minut před začátkem na adoraci, je-li to možné. Abychom pak začali včas. Děkuji, o. Vladimír
MŠE SVATÉ V DEN PŘÍPRAV NA BIŘMOVÁNÍ BUDOU V LETNÍM ČASE STEJNĚ JAKO TOMU BYLO V ZIMNÍ DOBĚ V 17:30 hod.

SCHŮZKA MINISTRANTŮ
KDE: místnost nad sakristií
KDY: v sobotu 6. 5. 2017 od 9:30 – 11:30
Vezměte si horší oblečení, bude brigáda na faře.

DĚKANÁTNÍ POUŤ
Letos se uskuteční děkanátní pouť za nová duchovní povolání a obnovu rodin již v sobotu 6. 5. 2017 tentokrát s nově jmenovaným o. biskupem, generálním vikářem Mons. Martinem Davidem. V rámci této poutě bude možnost i PĚŠÍ POUTI. Víz. více na plakátcích na vývěsce. Autobus jede od kostela v Kopřivnici v 15:00 hod. Není potřeba se přihlašovat.

OTEVŘENÉ CHRÁMY
Tato akce bude zahájena v sobotu 6. 5. 2017 v obou kostelích Štramberka. A bude jen o víkendech. Je to příležitost jak umožnit vstup do kostela k modlitbě tak i k prohlídce. Ve farním kostele sv. Jana Nepomuckého to je vždy od 11:00 do 17:00. A ve filiálním kostele sv. Kateřiny to bude od 13:00 do 17:00 hod. akce bude trvat do konce října 2017.

SBÍRKA
Farnost pořádá sbírku na o. Františka Janotku u příležitosti 80 let. Dárek mu bude předán 28. 5. během poutní mše ve Štramberku.

Návštěvy nemocných
ZÁVIŠICE – ve čtvrtek 4. 5. 2017 od 9:00 hod.
ŠTRAMBERK – v pátek 5. 5. 2017 od 8:00 hod.

BISKUPSKÉ SVĚCENÍ
V neděli28. května 2017 bude v Ostravské katedrále biskupské svěcení Mons. Martina Davida. Případní zájemci se prosím nahlaste nejpozději do další neděle 7. května 2017. Autobus by zahrnul zájemce z farnosti Štramberk, Závišice, Rybí a Libhošť. V případě malého zájmu bude doprava vlastní. Tabulka k zapsání bude ve Štramberku vzadu pod kurem. Případně se nahlaste přímo o. Vladimírovi.

Májová pobožnost
bude po mši svaté každý den v měsíci květnu a v sobotu a neděli bude přede mši svatou Litanie loretánská a růženec.