Pocta W. A. Mozartovi

Nejnovější fotoalbum: Křížová cesta - Broučci (21.2.2024)

Ukončení projektu Via Crucis
Vloženo dne 9.6.2013 v 11:30:39 hodin

Autor článku: Jana Monsportová
Vloženo dne 2.6.2013 v 23:32:23 hodin
Právě bylo přidáno červnové číslo farního zpravodaje.

Fotbal Svobodni : Ženatí
Autor článku: Petr Buzek
Vloženo dne 2.6.2013 v 20:09:36 hodin
Zveme všechny farníky ze Štramberku a také členy Orla Štramberk na přátelský zápas mezi Svobodnými a Ženatými.
Zápas se uskuteční za příznivého počasí v neděli 16. června od 14:30 na velkém travnatém hřišti na Bařinách.
Těšíme se nejen na hráče, ale také na fanoušky a fanynky.

Pozvánka v PDF

Papež František vyzval církev ke společné hodinové adoraci v neděli 2. 6.
Autor článku: biskup František Václav
Vloženo dne 26.5.2013 v 13:46:56 hodin
Milí bratři a sestry,
v rámci probíhajícího Roku víry bude Svatý otec František příští neděli 2. června 2013 od 17.00 hodin v bazilice sv. Petra v Římě předsedat hodinové eucharistické adoraci. Je přáním Svatého otce, aby se ve stejnou hodinu připojilo k adoraci co nejvíce diecézí a farností po celém světě. Tato událost má poskytnout věřícím příležitost spojit s nástupcem sv. Petra a se se svým biskupem v modlitbě adorace k živému Kristu přítomnému v Nejsvětější svátosti na oltáři. Od něho naše víra pochází a on ji vede k dokonalosti. V jednotě s papežem budu také já předsedat eucharistické adoraci v katedrále Božského Spasitele v Ostravě a vybízím i vás, abyste se ve svých farnostech k této adoraci připojili a vytvořili jedno modlící se společenství s papežem. Tato adorace může být nejen oslavou daru víry, jehož význam chtěl připomenout papež Benedikt XVI. vyhlášením Roku víry, ale pro nás, kteří prožíváme přípravu na cyrilometodějské jubileum , může být oslavou daru eucharistie, jehož velikost si připomínáme v prožívaném Roce eucharistie. Kéž nás chvíle modlitby před svátostným Kristem ve spojení s celou církví nově posílí a povzbudí.
Žehná
biskup František Václav

Děkanátní pěší pouť do Frýdku
Vloženo dne 16.5.2013 v 17:38:45 hodin

Svatodušní škvařenice
Autor článku: Marta Najzarová
Vloženo dne 14.5.2013 v 14:44:59 hodin
MO KDU-ČSL Závišice Vás srdečně zve na Svatodušní škvařenici a přátelské fotbalové utkání, které se uskuteční v neděli 19. května 2013 v 15 hodin na zahradě pohostinství U Kremlů v Závišicích.

Jarní farní brigáda
Vloženo dne 22.4.2013 v 8:09:32 hodin

Autor článku: Jana Monsportová
Vloženo dne 27.4.2013 v 22:00:39 hodin
Právě bylo přidáno květnové číslo farního zpravodaje.

Koncert Evy Henychové
Vloženo dne 23.4.2013 v 9:58:49 hodin
Ve středu 1. května 2013 v 17 hodin se v kostele sv. Kateřiny ve Štramberku uskuteční koncert Evy Henychové.

Eva Henychová je nejen zpěvačkou, kytaristkou, skladatelkou i textařkou v jedné osobě, ale především charismatickou osobností, která dokáže zasáhnout srdce lidí všech generací. Její písně jsou osobní výpovědí člověka, který umí nahlédnout hluboko pod povrch skutečností všedního života.

Další informace na www.evahenychova.cz

Koncert evy henychové

Koncert scholy z Jeseníku nad Odrou a okolí
Vloženo dne 16.4.2013 v 17:11:37 hodin
Zveme Vás na koncert scholy z Jeseníku nad Odrou a okolí, který se uskuteční v neděli 28. dubna 2013 od 15 hodin ve farním kostele Nanebevzetí Panny Marie v Novém Jičíně.
Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován na opravu fary v Jeseníku nad Odrou.

Záznamů: 801-810 z celkem 814   Začátek | Předchozí | Následující | Konec