Živý betlém 2010

Nejnovější fotoalbum: Křížová cesta - Broučci (21.2.2024)

Výzva ČBK ke dni modliteb a postu za Sýrii
Autor článku: Vladimír Zelina
Vloženo dne 3.9.2013 v 13:57:25 hodin

Drazí bratři a sestry,

Svatý otec František před nedělní modlitbou Anděl Páně ostře odsoudil válečné násilí a užití chemických zbraní v Sýrii. Všechny strany konfliktu i mezinárodní společenství vyzval k dialogu a mírovému jednání. Odmítl užití zbraní.

Obrátil se k celé církvi a všem lidem dobré vůle s mocnou a naléhavou výzvou, v níž opakuje: ne kultura konfliktu, ale kultura setkání a dialogu je jedinou cestou k míru.

Věřící celého světa vyzval k postu a modlitbě. Prohlásil: Proto jsem se rozhodl na den 7. září, který předchází slavnosti Narození Panny Marie, Královny míru, vyhlásit pro celou církev den postu a modlitby za mír v Sýrii, na Blízkém východě a na celém světě.

7. září od 19 do 24h se tady, na náměstí sv. Petra, sejdeme k modlitbě a v duchu pokání, abychom prosili Boha o tento velký dar pro milovaný syrský národ a za odstranění všech konfliktních situací a projevů násilí ve světě. Lidstvo potřebuje vidět gesta pokoje a slyšet slova naděje a míru! Všechny místní církve prosím, aby kromě účasti na tomto postním dnu zorganizovaly bohoslužbu na tento úmysl.
Připojme se sobotním postem a modlitbou k papeži Františkovi všichni, kteří se o této výzvě dozvíme a v nedělních přímluvách:

Prosme Marii, aby nám pomohla odpovědět na násilí, konflikt a válku silou dialogu, smíření a lásky. Ona je Matkou. Kéž nám pomůže dosáhnout míru. Všichni jsme její děti. Pomoz nám Maria překonat tento obtížný moment a zasazovat se denně a v každém prostředí o budování skutečné kultury setkávání a pokoje. Maria, Královno míru, oroduj za nás!

Jménem České biskupské konference
arcibiskup Jan Graubner, místopředseda

Nové fotografie
Vloženo dne 29.8.2013 v 21:56:25 hodin

Vloženo dne 29.3.2013 v 18:22:06 hodin
V neděli vyjde nové číslo Farního zpravodaje. Hlavním tématem zářijového čísla je velký rozhovor s otcem Vladimírem, který pro Vás připravili Dominik David a Jana Monsportová a dozvíte se v něm mnoho zajímavého o otci i o jeho plánech v naší farnosti :-)

Farní zpravodaj - září 2013

Oprava sochy sv. Václava na Kotouči
Vloženo dne 29.8.2013 v 17:49:25 hodin
V průběhu července a srpna probíhala na Kotouči renovace sochy sv. Václava. Opravu prováděl sochař Jan Kozel z Bystřice pod Hostýnem za podpory štramberských Orlů.
Fotografie z oprav si můžete prohlédnout na webu orelstramberk.cz

Prohlášení biskupa Lobkowicze k sobotním shromážděním v Ostravě 24. 8.
Vloženo dne 26.8.2013 v 11:06:29 hodin
Biskup ostravsko-opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowicz vydal prohlášení k sobotním shromážděním v Ostravě 24. 8. 2013. Prohlášení je reakcí biskupa na rostoucí napětí ve společnosti mezi majoritní společností a Romy.
Prohlášení si můžete přečíst na www.doo.cz

Brigáda na faře - pokračování
Vloženo dne 26.8.2013 v 0:00:16 hodin
V úterý od 15:30 hodin a v sobotu od rána se bude na faře pokračovat v opravách. Bližší informace u Michala Dostála.
Děkujeme všem, kteří se jich účastní. Nynější rekonstrukce se mimo jiné dělá proto, aby se fara mohla otevřít farníkům pro setkávání apod.

Brigáda na faře
Vloženo dne 19.8.2013 v 1:30:39 hodin
V úterý 20. srpna od 15:30 hodin se na faře uskuteční brigáda. Je třeba připravit místnost pro výuku náboženství. Jsou zváni především muži.

Telefon na faru - Aktualizace
Vloženo dne 8.8.2013 v 8:41:25 hodin
Pevná linka na faře je opět v provozu. Číslo se nezměnilo. Je to 556 852 410.
Číslo na otce Vladimíra je 739 002 743.

Rozloučení s o. Františkem - AKTUALIZACE
Vloženo dne 28.7.2013 v 22:28:37 hodin
Rozloučení s otcem Františkem proběhne v neděli 28. července 2013 při mši svaté.
Poslední mši bude sloužit ve středu 31. srpna 2013 v 6:40 hodin.
Otec Vladimír bude mít první mši svatou v neděli 4. srpna 2013.

Prázdninový farní zpravodaj
Vloženo dne 10.7.2013 v 21:36:25 hodin
Červenec a srpen 2013

Časy koncertů dětského pěveckého sboru Ondrášek jsou v neděli 25. 8. v 17:30 hodin a v sobotu 31. 8. v 17 hodin. Oba koncerty proběhnou v kostele sv. Kateřiny.

Záznamů: 791-800 z celkem 814   Začátek | Předchozí | Následující | Konec