Křížová cesta dětí 2013

Centrum pro rodinu Ostrava

Apartmány Pod starou věží ve Štramberku

Nejnovější fotoalbum: Svatováclavská horová pouť 2024 (28.9.2024)

Hudba v diecézi
Vloženo dne 19.2.2022 v 21:07:03 hodin
Biskupství Ostravsko-Opavské připravilo kurzy duchovní hudby. Jedná se o kurzy pro chrámové hudebníky a zpěváky a kurzy pro členy schol. Termíny kurzů, další informace a přihlášení najdete na webu hudba.doo.cz.

Debata s Benediktem Mohelníkem: Vy jste sůl země a světlo světa
Vloženo dne 21.2.2022 v 21:55:08 hodin
Spolek Katolická beseda Kopřivnice a Živá mandala vás zvou na debatu s Benediktem Mohelníkem: Vy jste sůl země a světlo světa

Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 24. února 2022 od 18 hodin v malém sále Katolického domu v Kopřivnici.

✅ Jak být křesťanem tady a teď?
✅ Proč je dobré nedělat z křesťanství nedobytnou tvrz?
✅ Jakým způsobem tady můžeme být pro druhé?
✅ Chybí církvi reálný pozitivní program?
✅ Jak hlásat evangelium v současné společnosti?
✅ Jsme ještě solí země a světlem světa?

S Benediktem Mohelníkem se budeme bavit o roli křesťana tady a teď, ale i o tom, jakou církev chceme. Těšte se!

Benedikt Mohelník OP, Th.D. (* 1970) je jednou z nejvýraznějších osobností dominikánského řádu u nás. Do dominikánského řádu, roku 1995 byl vysvěcen na kněze. Studoval na Teologické fakultě UP v Olomouci a na generálním studiu České dominikánské provincie. Postgraduální studium absolvoval na Teologické fakultě univerzity ve Fribourgu ve Švýcarsku (1999–2006), kde byl také asistentem na katedře dogmatické teologie (2003–2006). V současné době je odborným asistentem na KTF UK v Praze, kde vyučuje teologii svátostí, vedoucím Katedry fundamentální a dogmatické teologie na KTF UK a vyučujícím Studia kláštera trapistů v Novém Dvoře. Je iniciátorem platformy Dominikánská 8, zaměřené na kulturní a vzdělávací aktivity při pražském dominikánském klášteře. V roce 2006, 2010 a znovu 2014 byl zvolen provinciálem české dominikánské provincie.Je šéfredaktorem revue Salve a proděkanem KTF UK v Praze.

Zemřel biskup Mons. František Václav Lobkowicz O.Praem
Autor článku: cirkev.cz
Vloženo dne 17.2.2022 v 19:33:07 hodin
Ve věku 74 let zemřel dnes, ve čtvrtek 17. února 2022, biskup Diecéze ostravsko-opavská Mons. František Václav Lobkowicz O.Praem. Na věčnost byl povolán zaopatřen svátostmi v Městské nemocnici v Ostravě, kde byl krátce hospitalizován. V čele diecéze stál od jejího založení v roce 1996.

Čeští a moravští biskupové vyzývají k modlitbě a postu za mírové řešení napjaté situace na Ukrajině
Vloženo dne 15.2.2022 v 10:43:25 hodin

Zrušení mší svatých
Vloženo dne 10.2.2022 v 9:00:03 hodin
Od čtvrtku do soboty jsou zrušeny mše svaté. O. Vladimír se potkal s nemocným covidem, sám je negativní, ale zůstavá v dobrovolné izolaci. Mše svaté bude sloužit soukromě. Nedělní mše svaté zůstávají beze změny.

Otevřené chrámy 2022
Vloženo dne 6.2.2022 v 19:23:06 hodin
I v letošním roce se naše farnost zapojí do projektu Otevřené chrámy. V rámci tohoto projektu budou naše kostely otevřeny od května do října pro veřejnost. Jedná se o farní kostel a kostel sv. Kateřiny. Aby kostely mohly být otevřeny, musí v nich být přítomen průvodce.
Prací průvodce je přivítat návštěvníky a nabídnout jim výklad buď osobně a nebo pustit namluvený ze záznamu. Takže to není nic složitého. Jedinou podmínkou je věk minimálně 15 let. Odměna pro průvodce je 100 Kč/hodinu.
Pokud by se někdo chtěl zapojit do průvodcovské služby, tak se prosím nahlaste Dominikovi Davidovi ([email protected]) nejpozději do neděle 13. února. Pak musíme odeslat vyplněnou přihlášku na biskupství.

Rozpis živého růžence na měsíc únor
Autor článku: Eva Davidová
Vloženo dne 6.2.2022 v 0:42:03 hodin

Výsledky Tříkrálové sbírky 2022 ve Štramberku
Autor článku: Vojtěch Monsport
Vloženo dne 28.1.2022 v 20:09:48 hodin
Vážení farníci,
Tříkrálová sbírka 2022 je za námi. Do ulic našeho malebného města se vydalo celkem 17 skupinek dobrovolníků, kteří vám přinesli v této nelehké době přání štěstí, zdraví a písmeny K+M+B označovali vaše příbytky.
V letošním roce jsme viděli ve vašich očích radost z toho, že se sbírka uskutečnila i z toho, že můžete přispět na dobrou věc. Vím, že vybírání na potřebné není snadné, ale naprostá většina z vás přijala koledníky s laskavostí a otevřeným srdcem. Tříkrálová sbírka je rovněž krásným příkladem toho, že dokážeme dobře spolupracovat na společném díle, což se potvrdilo tím, že v letošním roce bylo ve Štramberku vybráno neskutečných 121 367 Kč.
Velmi děkuji všem, kteří se vydali na cestu nejen do našich domovů, ale především na cestu k lidským srdcím, děkuji dětem a vedoucím skupinek, kteří obětovali svůj volný čas a bez kterých by se tato tradiční sbírka nemohla uskutečnit. Mé upřímné poděkování patří také vám všem, kteří jste koledníky vlídně přijali ve svých domovech a do sbírky finančně přispěli.

Rozpis živého růžence na měsíc leden
Autor článku: Eva Davidová
Vloženo dne 8.1.2022 v 23:36:03 hodin

Katechetické a pedagogické centrum informuje
Vloženo dne 6.1.2022 v 18:08:19 hodin
Informace z Katechetického a pedagogického centra našeho biskupství najdete na https://kpc.doo.cz/informace-leden-2022/.

Katechetické a pedagogické centrum jako nástroj biskupa koordinuje a metodicky vede katechetickou činnost v ostravsko-opavské diecézi. Spolupracuje se školskými zařízeními a dalšími organizacemi zabývajícími se vzděláváním a formací.

Jejich náplní je:

• služba církevním společenstvím a školám
  • systematická podpora předávání víry v Krista v církvi
  • metodická a vzdělávací podpora rodičů, katechetů, vyučujících náboženství a kněží

Záznamů: 221-230 z celkem 1130   Začátek | Předchozí | Následující | Konec

Warning: Version warning: Imagick was compiled against ImageMagick version 1692 but version 1693 is loaded. Imagick will run but may behave surprisingly in Unknown on line 0