Koncert Ondrášku 2010

Apartmány Pod starou věží ve Štramberku

Nejnovější fotoalbum: Biřmovanci 2024 (20.10.2023)

Fotogalerie zachycující Velikonoční triduum v katedrále
Autor článku: doo.cz
Vloženo dne 15.4.2020 v 14:01:25 hodin
Vrchol křesťanského roku mohli věřící oslavit se svými biskupy díky živému přenosu bohoslužeb z katedrály Božského Spasitele. Kdo se nedíval, může se podívat na fotografie zachycující Velikonoční triduum v katedrále.

Modlitba v rodině – Velikonoční triduum
Autor článku: doo.cz
Vloženo dne 9.4.2020 v 13:46:23 hodin
Letos se křesťané nemohou sejít, aby slavili nejdůležitější slavnost a tajemství liturgického roku. Přesto se každá rodina může v modlitbě spojit s celou církví. Nabízíme tedy návrh domácího slavení Velikonočního tridua. Jednotlivé části modlitby nejsou nic jiného, než slova Písma, modlitby a gesta, která prožíváme během liturgie. Texty jsou doplněny také o modlitby před jídlem a požehnání velikonočních pokrmů o Neděli Zmrtvýchvstání Páně.

Modlitba v rodině - Velikonoční triduum ke stažení zde.

Adorace v Getsemanské zahradě
Vloženo dne 9.4.2020 v 13:30:23 hodin
Jelikož nebudeme mít příležitost uskutečnit po mši svaté na Zelený čtvrtek adoraci v Getsemanské zahradě, namluvil Pavel Szabó jednu z adorací. Kdo chce, může si ji stáhnout a poslechnout.

1) DÍKY - Pán se připravuje pro nás trpět
2) SMÍR - Pán zakouší smrtelná muka
3) PROSBY - Pán se podřizuje nebeskému Otci

On-line přenosy bohoslužeb katedrály s biskupem Martinem
Vloženo dne 7.4.2020 v 12:11:05 hodin
Pomocný biskup Martin David bude celebrovat bohoslužby Svatého týdne v katedrále Božského Spasitele v Ostravě a v kostele sv. Václava. Tyto bohoslužby nebudou přístupné veřejnosti, ale bude je možné sledovat v přímém přenosu prostřednictvím internetového vysílání na stránkách farnosti Moravská Ostrava. V neděli 12. dubna bude večerní mše svatá vysílaná živě protřednictvím televize Noe.

Seznam bohoslužeb

Studio VSTAŇ
Vloženo dne 1.4.2020 v 21:59:58 hodin
Studio VSTAŇ proběhne tuto sobotu 4. 4. 2020 od 17.00. Je to krátká alternativa k diecéznímu setkání mládeže, které se letošní rok nekoná. Pořadem bude provázet o. Kamil Strak a mši svatou bude sloužit o. biskup Martin David
Další informace na plakátku níže

Slavení Velikonoc 2020
Autor článku: o. Vladimír Zelina, doo.cz
Vloženo dne 1.4.2020 v 21:49:05 hodin
Jako součást přípravy na Velikonoce zpracovala liturgická komise sérii několika krátkých videi, která mohou napomoci rodinnému i osobnímu prožívání velikonočních událostí. Tento „videoprůvodce“ je zveřejněn na webu www.liturgie.cz/aktuality.

Seznam videí

Ve způsobu slavení bohoslužeb Velikonočního tridua odkazuje biskup na Vademecum pro kněze vydané Liturgickou komisí ČBK.
Plné znění Rozhodnutí biskupa ostravsko-opavského k duchovní správě a liturgické službě ve Svatém týdnu a velikonoční době 2020.

Děkanátní ministrantský fotbalový turnaj 2020
Vloženo dne 1.4.2020 v 21:29:24 hodin
Všechny Vás zdravíme a současně zveme na Ministrantský Turnaj ve fotbale v Hale ABC, který pokud tomu nebude koronavir bránit bude v sobotu 16. 5. 2020. Při přihlašování pamatujte, že pokud je tým o 10-ti, tak už musí být dva týmy o 5-ti, max. je 9 v jednom týmu.
Mladší ministranti pokud si troufnou, a chtějí, tak se mohou hlásit i za starší, ale jen o kategorii výš, ale naopak ne.
Hlaste se i kdyby vás bylo ve farnosti třeba i míň než 5. Ministrant ze Štramberka, Marek Juračák, Vás pak pospojuje do společných týmů i třeba z více farností.
Termín přihlášek je jasně dán do 2.5.2020 do 24:00 hod. Na pozdější hlášky, už zřetel brán nebude.
Občerstvení si vezměte svoje. S tím, že nějaké malé občerstvení tam také bude.
Přeji pěkné den a těšíme se na viděnou. o. Dušan a o. Vladimír a pořadatelský tým

Biblická hra pro děti
Vloženo dne 29.3.2020 v 16:49:54 hodin
Obdržl jsem hezkou biblickou hru do tabletu či mobilu pro děti s plakátkem pro rodiče, aby si ji mohli stáhnout a dát ji dětem - viz níže. Myslím, že to zvláště v těchto dnech ocení děti, které chtějí prohlubovat své znalosti biblických příběhů. Tak vám to přeposílám a přeji hodně pěkných biblických zážitků.

Texty pro bohoslužbu v rodině na 5. neděli postní
Vloženo dne 29.3.2020 v 10:41:02 hodin
Otec biskup Martin, zasílá návrh na nedělní bohoslužbu v rodině pro nadcházející 5. postní neděli (28. března). Materiály najdete ke stažení na webu biskupství. Prosím šiřte to dál.

Jak přijímat svátosti, když je nemůžeme přijímat svátostně?
Vloženo dne 23.3.2020 v 17:28:04 hodin
Zdravím Vás drazí farníci a posílám video, které jasně a dobře vysvětluje pro tuto dobu jak je to se slavením mše svaté a jak lze přijímat svátosti v době kdy je to omezené nebo někde nemožné. P. Štěpán M. Filip je můj bývalý učitel Fundamentální (základní) Teologie (nauky o Bohu). Dominikán z Olomouce.
Klidně to šiřte dále mezi sebou.
Po telefonické domluvě (telefon 739 002 743) lze přijmout svátosti i nyní.

Záznamů: 371-380 z celkem 1109   Začátek | Předchozí | Následující | Konec

Warning: Version warning: Imagick was compiled against ImageMagick version 1692 but version 1693 is loaded. Imagick will run but may behave surprisingly in Unknown on line 0