První neděle adventní 2019

Apartmány Pod starou věží ve Štramberku

Nejnovější fotoalbum: Biřmovanci 2024 (20.10.2023)

Ve Štramberku zachraňují věž bývalého kostela
Vloženo dne 21.10.2020 v 3:55:42 hodin
V novém čísle Katolického týdeníku (43/2020) si můžete přečíst o rekonstrukci Staré věže.

Nové fotografie
Vloženo dne 21.10.2020 v 3:53:02 hodin

Biskup Martin pozval v den svátku diecéze na sv. Hedviku ke společné modlitbě růžence
Autor článku: Mgr. Bc. Pavel Siuda
Vloženo dne 16.10.2020 v 00:10:02 hodin

Slavnost svaté Hedviky, patronky Slezska a hlavní patronky ostravsko-opavské diecéze prožijeme letos v tichu svých domácností. Apoštolský administrátor diecéze Mons. Martin David se prostřednictvím moderních technologií a především duchovně skrze modlitbu spojí se všemi, kteří v pátek 16. října vezmou ve 20.00 hodin do rukou růženec.

Toto spojení nemusí být pouze duchovní, ale díky moderním technologiím ještě bližší. Biskup Martin se bude s několika dalšími lidmi modlit růženec v kapli sv. Kříže na biskupství v Ostravě a tuto modlitbu streamovat prostřednictvím YouTube kanálu na internet. „Pokud se chcete modlit spolu s námi, můžete využít přímého přenosu modlitby růžence, o níž sv. Jan Pavel II. napsal, že nám dává sílu, abychom problémům světa čelili s jistotou Boží pomoci," vzkázal biskup Martin.

Nová opatření
Vloženo dne 14.10.2020 v 14:42:01 hodin
Rozhodnutím vlády se počínaje středou 14. října 2020 omezuje počet účastníků bohoslužeb na 6 osob ve vnitřních prostorách a 6 osob v prostorách venkovních. Přednost na účasti při mši svaté má ten kdo má nahlášenou mši svatou. Zadní část kostela bude zpřístupněna k osobní modlitbě a ztišení.

V této situaci není možné uspořádat ve většině farností nedělní bohoslužby tak, aby se jich mohli všichni zúčastnit. Proto platí dispens od osobní účasti na nedělní mši svaté. Využívejte příležitosti sledovat mši svatou prostřednictvím křesťanských sdělovacích prostředků a videopřenosů.

Snažme se také o dodržování stanovených hygienických opatření. Jde o nošení roušek ve vnitřních prostorách, dvou metrové rozestupy a desinfekce. Jejich dodržování je projevem ohleduplnosti a blíženské lásky k těm, kteří jsou nemocí nejvíce ohroženi. Varujme se přitom projevů vzájemného osočování, podezřívavosti i arogance.

Výuka náboženství se ruší.

Svátost smíření, je možné přijmout vždy, přede mši svatou. Obvykle, nejdříve půl hodiny před ní. A nebo se lze domluvit telefonicky, individuálně. Svaté přijímání lze přijmou při mši svaté nebo i po ní. Lze se domluvit i individuálně.

Další kněžské služby jako domlouvání pohřbů, svateb, křtů a pomazání nemocných se řeší buď na faře osobně a nebo telefonicky - mobil 739 002 743.

Oprava zvoničky v plném proudu
Vloženo dne 12.10.2020 v 14:25:06 hodin

Informace k aktuálním opatřením
Vloženo dne 11.10.2020 v 23:49:05 hodin
Rozhodnutím vlády se počínaje pondělkem 12. října na dobu 14 dnů omezují počty účastníků bohoslužeb na 10 osob ve vnitřních prostorách a 20 v prostorách venkovních. Výjimkou jsou pohřby a svatby, které umožňují účast 100 osob a od 19. října 30 osob.
Slovo apoštolského administrátora k zpřísněným opatřením nouzového stavu

Zároveň vzhledem k vyhlášeným protiepidemickým opatřením jsou "Otevřené chrámy" od 12. do 25. 10. uzavřeny.

Brigáda - „ODVÁŽÍME ZVONIČKU“ - poděkování
Vloženo dne 11.10.2020 v 23:41:05 hodin
Děkujeme všem farníkům a Orlům za pomoc při odvážení dřeva z amfiteátru. Celkem se této rychlé brigády zúčastnilo 29 lidí (z toho 17 oficiálně registrovaných Orlů).

Brigáda - „ODVÁŽÍME ZVONIČKU“
Vloženo dne 8.10.2020 v 23:39:30 hodin
Přijměte pozvání na brigádu, která nikdy nebyla a v dalších letech se již nebude opakovat.
ODVÁŽÍME ZVONIČKU
Staňte se součástí historie Štramberka a pomozte shozenou střechu Staré věže odnést. S sebou rukavice, kolečka, síly v rukou a chuť nosit vítány.
Začátek teď v sobotu 10. 10. v 8 hodin v amfiteátru na faře.

Svatováclavská pouť 2020
Vloženo dne 26.9.2020 v 9:33:34 hodin
Došlo ke změně programu. Byla zrušena část o vystoupení dětské scholy v kulturním domě. Jinak pouť proběhne dle plánu.

Výuka náboženství 2020/2021
Vloženo dne 21.9.2020 v 13:51:02 hodin
Přehled časů výuky náboženství ve Štramberku a v Závišicích najdete v sekci Výuka náboženství

Záznamů: 341-350 z celkem 1109   Začátek | Předchozí | Následující | Konec