Velikonoční neděle 2018 - Závišice

Noc kostelů 2024

Nejnovější fotoalbum: Žehnání polím 2024 (28.4.2024)

Nové fotografie
Vloženo dne 11.2.2018 v 14:13:03 hodin

Misijní koláč - poděkování
Autor článku: Petr Buzek
Vloženo dne 9.2.2018 v 18:25:08 hodin
Minulý týden přišel do farnosti krásný dopis z Papežského misijního díla. Poděkování za akci Misijní koláč, kterou dětská škola pořádala na podzim loňského roku.

Pozvánky
Vloženo dne 4.2.2018 v 23:33:06 hodin

Zemřel P. Michal Jadavan
Autor článku: Jana Praisová
Vloženo dne 4.2.2018 v 22:46:06 hodin

V den svátku Uvedení Páně do chrámu - 2. 2. 2018 - byl do náruče milosrdného Otce povolán P. Michal Jadavan. Zemřel obklopen láskou a péčí Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Ostravě-Pustkovci.

Děkovat za jeho život a obětavou službu budeme při rozloučení v sobotu 10. února 2018 při mši svaté v 10.00 hodin v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Ostravě – Pustkovci a při mši svaté ve 14.00 hodin v kostele sv. Bartoloměje v Odrách. Poté bude uložen do kněžského hrobu na místním hřbitově.

Otec Michal se narodil 1. 8. 1982 v Ostravě. 19. 6. 2010 přijal v Ostravě-Pustkovci jáhenské svěcení a rok poté byl 25. 6. 2011 v ostravské katedrále vysvěcen na kněze. Jako kněz působil na Diecézním středisku mládeže ve Staré Vsi nad Ondřejnicí a poté ve farnosti Odry. Byl také vyučujícím na Biskupském gymnáziu v Ostravě a dlouholetým kaplanem na Střední pedagogické škole a Střední zdravotnické škole sv. Anežky České v Odrách.

Zemřel v den, kdy se v bohoslužbě slova při mši svaté čtou Simeonova slova: "Nyní můžeš Pane propustit svého služebníka v pokoji."

Parte ke stažení

Vloženo dne 28.1.2018 v 12:19:06 hodin
Vážení farníci,
právě vyšlo nové číslo farního zpravodaje. Nyní bude farní zpravodaj vycházet už jen nepravidelně a to v případě, kdy bude ve farním zpravodaji co zveřejnit.
Pokud máte články, materiály nebo tipy, co by se mohlo ve farním zpravodaji objevit, posílejte je prosím na e-mail [email protected] nebo předejte osobně Dominiku Davidovi.
O datu uzávěrky budete informování prostřednictvím ohlášek a farního webu.

Nové fotografie
Vloženo dne 21.1.2018 v 15:56:03 hodin
Do fotogalerie přibyly fotografie z Oslavy 450 let obory na Hukvaldech a Brigády u kostela.

Vloženo dne 21.1.2018 v 15:35:03 hodin
Do sekce Farní rada byly přidány zápisy z lednových farních rad.

Kurz ALFA
Vloženo dne 7.1.2018 v 13:56:47 hodin

Výzva České biskupské konference k nadcházejícím prezidentským volbám
Vloženo dne 7. 1. 2018 v 13:48:06 hodin
Milí přátelé, sestry a bratři,
jsme na začátku roku 2018, kdy si nejen připomínáme sté výročí obnovení naší státnosti a suverenity, ale budeme taktéž několikrát jako voliči rozhodovat o budoucnosti naší vlasti.
Poprvé to bude již 12. a 13. ledna 2018, kdy proběhne volba prezidenta České republiky. Prosíme, přijďte k volbám. Volte po zralé úvaze, neboť toto rozhodnutí nás všech má v demokratické společnosti skutečně význam a ovlivní další směřování naší země.
Podpořte toho z nabízených kandidátů, který bude ctít význam křesťanských hodnot pro společnost a vážit si pravdy i lásky k druhému člověku; podpoří slušnost ve veřejném životě, stabilitu rodiny či ochranu lidského života ve všech jeho fázích.
Jako věřící neváhejme tuto důležitou událost naší země provázet modlitbou. Nechť jsme při výběru kandidátů otevření Božímu vedení a ve svých přímluvách stále pamatujeme na politiky či veřejně činné osobnosti, kteří mají odpovědnost za rozhodování nejen v těžkých pracovních situacích, ale i ve svém osobním životě.
Věříme, že víra v dobrou budoucnost je nadějí pro nás všechny. A jelikož jsme před 28 lety získali mnoho dobrého i díky naší patronce sv. Anežce České, prosíme také dnes: svatá Anežko, stůj při nás v době rozhodování.
Vaši čeští a moravští biskupové

Děkanátní ples 2018
Vloženo dne 6.1.2018 v 23:40:06 hodin