Amfiteátr 2019 - brigády

Noc kostelů 2024

Nejnovější fotoalbum: Žehnání polím 2024 (28.4.2024)

Oznámení o zrušení bohoslužeb.
Vloženo dne 13.3.2020 v 16:03:02 hodin
Na základě rozhodnutí naše biskupa Františka, jsou všechny bohoslužby i jiné akce zrušeny do odvolání. Výjimkou jsou pohřby, které umožňují veřejný obřad s účastí vyšší než 30 osob.

V plánu je pouze otevřít kostel pro soukromou adoraci, svátost smíření a přijmutí eucharistie. Tyto časy budou oznámeny zde na webu.

Online bohoslužby
Vloženo dne 12.3.2020 v 23:05:48 hodin
Přehled bohoslužeb, které lze sledovat online na internetu, najdete na mseonline.cz.

Prohlášení biskupů k mimořádnému opatření vlády ze dne 12. března 2020
Autor článku: cirkev.cz
Vloženo dne 12.3.2020 v 22:15:05 hodin

Drazí věřící,

v souvislosti s nouzovým stavem, vyhlášeným dnes Vládou ČR, kdy je omezen počet účastníků shromáždění, včetně náboženských na 30 osob, se prakticky ruší veřejné bohoslužby a další církevní akce.

Toto opatření je zcela mimořádné, a vyžaduje si tedy mimořádná řešení. Všichni věřící jsou z tohoto důvodu do odvolání dispenzováni od fyzické účasti na nedělních bohoslužbách. Bohoslužby je možné sledovat ve sdělovacích prostředcích a den Páně slavit v rodinném kruhu. Zůstává zachována možnost individuálního přijetí svátostí v kostelích, které zůstanou v rámci možností otevřeny.

Sledujte rovněž další informace ve svých diecézích, kde budou opatření konkretizována.

Vyzýváme k zachování klidu, k připravenosti pomoci potřebným, a především k modlitbě.

Připojme se k těm, kteří se už začali spojovat každý večer ve 20 hodin v modlitbě za ukončení epidemie, za všechny nemocné a jejich ošetřovatele, za ty, kdo v současné tíživé situaci rozhodují o osudech lidí, za překonání strachu, za pomoc pro všechny zasažené, za odpuštění hříchů i usmíření Boha, za to, abychom byli opravdovými křesťany, kteří nejen věří v život věčný, ale také s ním počítají, abychom byli svědky a prostředníky Boží lásky. Společná modlitba je nejsilnější zbraní, kterou máme. Mysleme na předky, kteří vyprosili ukončení moru a z vděčnosti pak stavěli mariánské sloupy a kostely. Každý podle svých možností se zapojme aspoň modlitbou Otče náš a Zdrávas Maria, či korunkou k Božímu milosrdenství nebo růžencem.

Žehnáme Vám i Vašim blízkým!

Jménem biskupů České biskupské konference

Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký, místopředseda ČBK

Vyjádření ke koronaviru
Vloženo dne 11.3.2020 v 17:45:41 hodin
Výzva ostravsko-opavského biskupa věřícím diecéze v souvislosti s šířením koronaviru

Výzva ČBK v souvislosti s vyhlášením mimořádného opatření

Vážení farníci,
vzhledem k situaci, která nastala ohledně epidemie onemocnění COVID-19 a prohlášení biskupů, Vás prosím, abyste nedělní mše svaté a účast na nich vyřešili takto. Máme ve farnosti tři mše svaté a jedna z nich je v sobotu s nedělní platností. Na posledním sčítání účastníků bohoslužeb nás nebylo více jak 300. Proto by měl být počet bohoslužeb dostačující.
Také prosím ohledně pohřbů a svateb a jiné náboženské akce, abyste se jich nezúčastňovali, pokud to není nezbytně nutné s ohledem na vaše příbuzenské poměry. Vše platí do odvolání.
Pro všechny bohoslužby, pohřby a jiné akce platí, že věřící budou při vstupu do kostela počítání a pokud počet osob dosáhne 100 lidí, další již nebudou do kostela vpuštěni.
Děkuji za pochopení, o. Vladimír

P.S. Prosíme o šíření mezi farníky. Zejména ty starší, kteří nemají přístup k internetu.

Přednáška Alzheimerova choroba - téma i pro mě?
Vloženo dne 8.3.2020 v 23:32:02 hodin
Centrum pro rodinu Kopřivnice, Vila Machů a město Kopřivnice Vás zvou na přednášku Alzheimerova choroba - téma i pro mě? Přednáška se uskuteční 17. března 2020 od 17 hodin ve Vile Machů v Kopřivnici.

Duchovní obnova v Závišicích
Autor článku: Karolína Najzarová
Vloženo dne 8.3.2020 v 23:24:12 hodin

Duchovní obnova se uskuteční v sobotu 21. 3. 2020 v kostele sv. Cyrila a Metiděje v Závišicích. Informace na plakátku

Vloženo dne 25.2.2020 v 8:54:05 hodin
Přibyla nová stránka Rekonstrukce fary. Na ní se můžete podívat na aktuální stav i plány na budoucí využití fary.

24 hodin pro Pána
Vloženo dne 24.2.2020 v 20:46:48 hodin
Římskokatolická farnost Kopřivnice pod záštitou Papežské rady pro novou evangelizaci Vás zve k prožití 24 HODIN PRO PÁNA.
V pátek 20. 3. 2020 od 19:00 do 24:00 a v sobotu 21. 3. 2020 od 8:00 do 18:00 v kostele sv. Bartoloměje v Kopřivnici.
Po celou tuto dobu bude otevřen kostel k modlitbě, bude vystavena Nejsvětější svátost k adoraci, bude přítomen kněz nabízející svátost smíření či rozhovor.
Pozvánka na akci

Exorcista Elias Vella povede seminář na téma „Vnitřní uzdravení“
Vloženo dne 21.2.2020 v 15:29:08 hodin

Františkánský minorita z Malty, který od roku 1993 působí jako diecézní exorcista, přednáší a publikuje po celém světě zavítá také do naší diecéze. Ve dnech od 8. do 11. června povede čtyřdenní seminář na téma „Vnitřní uzdravení“.

Přednášky, modlitby a chvály budou probíhat po celou dobu semináře ve farním kostele Nejsvětšjšího Srdce Ježíšova. Program začíná v pondělí ráno a končí ve čtvrtek v poledne. K účasti na semináři je nutné se přihlásit, počet míst je omezen. Pouze večerní mše svaté ve dnech 8., 9. a 10. června budou otevřené všem zájemcům.

Přednášky i kázání během mše svaté budou živě tlumočeny z angličtiny do českého jazyka.

Informace k semináři

Kdo chce lyže?
Vloženo dne 21.2.2020 v 15:14:08 hodin
Na faře ve skladu u půdy se našly lyže. Kdo je majitelem? Nebo kdo je chce? Je nám líto je vyhodit.

Záznamů: 381-390 z celkem 1108   Začátek | Předchozí | Následující | Konec