První svaté přijímání 2015

Noc kostelů 2024

Nejnovější fotoalbum: Žehnání polím 2024 (28.4.2024)

Žehnání adventních věnců
Vloženo dne 28.11.2020 v 9:47:03 hodin
Pro ty, kdo se nezúčastní na 1. neděli adventní mše svaté naživo v kostele, je zde možnost, jak si požehnat adventní věnec v rodině.
Žehnání adventního věnce v rodině
Jinak si tuto sobotu/neděli samozřejmě můžete do kostela donést k požehnání věnce také.

Účast na mši svaté
Vloženo dne 22.11.2020 v 15:45:35 hodin
Nařízením Vlády ČR se od pondělí 23. 11. 2020 mění omezení týkající se bohoslužeb. Podle toho nařízení je od 23. 11. možná na bohoslužbách, svatbách a pohřbech účast 20 osob. Podmínkou jsou roušky, rozestupy 2 metry a desinfekce rukou.

Od 18. listopadu na bohoslužby, svatby a pohřby až 15 osob
Vloženo dne 19.11.2020 v 9:59:02 hodin
Nařízením Vlády ČR se od 18. 11. 2020 nastavují omezení v boji proti pandemii podle nového ProtiEpidemického Systému „PES“.
Podle toho nařízení je od zítřka možná na bohoslužbách, svatbách a pohřbech účast 15 osob.
Toto opatření platí do 20.11., což je zatím konec nouzového stavu. Předpokládá se ale, že tento bude prodloužen a omezení budou platit dále i o nejbližším víkendu. Další rozvolnění by mohlo přijít v příštím týdnu.
S přáním pevného zdraví a Božího požehnání
+ Martin David
apoštolský administrátor

Nedělní schola Ondry Šimíčka
Vloženo dne 13.11.2020 v 0:18:03 hodin
Chybí vám scholové písničky? Můžete si je poslechnout z Brna v podání Ondry Šimíčka v rámci akci "Kytarové večery".

Diecézní časopis OKNO na měsíc listopad 2020
Vloženo dne 10.11.2020 v 1:01:36 hodin
Diecézní zpravodaj OKNO vyšel v tištěné podobě jako obvykle. Prostřednictvím pošty se dostane do jednotlivých farností. Při návštěvě kostelů si je mohou čtenáři vyzvednout. Omezení pohybu, karantény a vysoký počet nemocných však ani tuto možnost mnohým neumožní. Časopis OKNO jsme opět jako v jarních měsících pověsili na webové stránky biskupství ve formátu pdf.

Stará věž opět v KTK
Vloženo dne 10.11.2020 v 0:59:47 hodin

Katolický týdeník opět zdarma ke stažení
Vloženo dne 31.10.2020 v 22:53:02 hodin
Katolický týdeník se rozhodl po dobu mimořádných vládních opatření, která mají opět omezit šíření nákazy koronavirem, zpřístupnit aktuální vydání zdarma.
Každý týden v sobotu odpoledne najdete na webu www.katyd.cz aktuální vydání Katolického týdeníku ke stažení ve formátu PDF.

Důležité informace
Vloženo dne 28.10.2020 v 22:25:04 hodin

Online bohoslužby
Vloženo dne 24.10.2020 v 23:59:30 hodin
Přehled online bohoslužeb najdete na www.mseonline.cz.
Program TV noe najdete na www.tvnoe.cz/program a Radia Proglas na www.proglas.cz/program

Omezení bohoslužeb od 22. 10. 2020, minimálně do 3. 11. 2020
Vloženo dne 24.10.2020 v 9:44:03 hodin
Drazí farníci,

vzhledem ke stávající situaci od 22. 10. 2020 se v naší farnosti, ruší do odvolání všechny mše sv. s účastí lidu.

Po domluvě je možné zajistit tyto pastorační služby:
  • individuální duchovní péči (zaopatřování nemocných: obřad pomazání nemocných a podání viatika)
  • sv. zpověď
  • pohřeb v kostele nebo poslední rozloučení na hřbitově (max. počet osob – 10)

Svaté přijímání + svátost smíření je možné přijmout:
  • ve farním kostele sv. Jana Nepomuckého:
    • dle rozpisu bohoslužeb vždy 30 minut přede mší svatou
    • farní kostel - předsíň, bude otevřen k osobní modlitbě každý den
  • ve filiálním kostele sv. Cyrila a Metoděje:
    • v úterý v 17:00 a v neděli v 10:00 hod.

prosím, aby tuto možnost využily pouze osoby zdravé, bez příznaků nemoci, max. ve dvojicích

Dále sděluji, že:
  • během týdne budu sloužit mše sv. bez účasti věřících na předem objednané úmysly a to jen ve farním kostel ve Štramberku. Pokud byste chtěli ten svůj úmysl přesunout na jiný termín, dejte co nejdříve vědět.
  • V Závišicích se mše svaté sloužit nebudou a všechny mešní úmysly pak budou odsloužený po domluvě v jiném termínu.
  • v případě pohřbu nebo nutnosti zaopatřování volejte na telefonní číslo 739 002 743.
  • není omezená návštěva hřbitovů.

otec biskup Martin připomíná:
  • platí dispens od osobní účasti na nedělní mši svaté. Využívejte příležitosti sledovat mši svatou prostřednictvím křesťanských sdělovacích prostředků a videopřenosů.
  • Spojme se také, je–li to možné, ve 20.00 hod. v modlitbě sv. růžence za ukončení pandemie COVID -19.

Záznamů: 321-330 z celkem 1108   Začátek | Předchozí | Následující | Konec