Společné chvíle scholy Alfa Štramberk

Noc kostelů 2024

Nejnovější fotoalbum: Žehnání polím 2024 (28.4.2024)

Květnové vydání časopisu OKNO k prolistování online
Vloženo dne 19.5.2021 v 0:04:57 hodin
Pro ty, kdo se k tištěnému vydání diecézního zpravodaje OKNO nedostali, ale i pro ty, na které v kostele časopis nezbyl, je zde online verze. Děti s respirátory na obálce květnového čísla dokumentují návrat školáků do lavic. Výuka na církevních základních školách začala již 12. dubna.
Najdete jej na www.doo.cz.

Rozpis živého růžence na měsíc květen
Autor článku: Eva Davidová
Vloženo dne 6.5.2021 v 23:45:57 hodin

Vloženo dne 5.5.2021 v 9:19:08 hodin
Vyšlo nové číslo farního zpravodaje.
Přejeme příjemné čtení.

Týden pro rodinu 2021
Autor článku: Tereza Müllerová
Vloženo dne 2.5.2021 v 1:00:45 hodin
Ve dnech 8. - 15. května proběhne 13. ročník Týdne pro rodinu. Týden pro rodinu je celorepubliková kampaň, do níž se každoročně zapojuje řada měst, obcí a organizací.

Motto letošního ročníku zní: "Rodinná pohoda není náhoda".

Protože stále platí různá omezení k setkávání a pořádání hromadných akcí, rozhodli jsme se letos uspořádat Rodinné putování - pěší výlet pro rodiny z Kopřivnice do Štramberku, který si rodiny mohou projít individuálně v průběhu celého toho týdne. Na trase budou pro výletníky připraveny zastávky s krátkým zamyšlením, otázkami, aktivitami a tipy, které by mohly přispět k jejich rodinné pohodě.

Informace o akci

Celosvětový růžencový maraton v květnu
Autor článku: Ludmila Petrášová
Vloženo dne 2.5.2021 v 0:45:02 hodin
Papež František vyzývá ke společné modlitbě růžence v květnu. Na každý den je připravený jeden konkrétní modlitební úmysl v kontextu celosvětové panedmie. Každý den v 18:00 se tak bude možné připojit k této společné mariánské modlitbě za konec pandemie i prostřednictvím přímého přenosu oficiálních kanálů vatikánských médií.

Přehled úmyslů na každý den

Ve Štramberku se budeme modlit růženec na tyto úmysly tradičně přede mší, případně můžete i soukromně doma.

Pozvánky z Mary's Meals
Autor článku: Kristína Třešková
Vloženo dne 2.5.2021 v 0:25:47 hodin
Srdečně Vás zdravíme z Mary's Meals v této nelehké pandemické době. Přijměte prosím naše pozvánky k zajímavým aktivitám, které pohladí duši a rozhýbou tělo.

Srdečně Vás zveme na Tradiční pouť Mary's Meals netradičně. Letos z pandemických důvodů bude pouť vysílána prostřednictvím TV Noe 8. 5. 2021 od 10.00 do 12.00 hodin . Součástí online poutě bude také promluva Kateřiny Lachmanové na téma Mary’s Meals pokračuje dál.

Protože nyní je doba, kdy je důležité dbát na pohyb, proto Vás, Vaše farníky a přátele srdečně zveme do pohybové benefiční kampaně Rozhýbej 2 Komenský. Je možné zapojit se formou běhu nebo jízdy na kole.

Mary's Meals je mezinárodní charitativní organizace poskytující dětem v nejchudších zemích světa jedno jídlo denně v místě jejich vzdělávání. Více informací na www.marysmeals.cz

ANI V OBDOBÍ NEMOCI NEJSTE SAMI
Vloženo dne 28.4.2021 v 0:15:02 hodin
Nemocniční kaplani z Katolické asociace nemocničních kaplanů v ČR nabízí všem pacientům, jejich příbuzným, pozůstalým, pracovníkům ve zdravotnictví:
  • osobní rozhovory
  • lidskou blízkost a doprovázení v době nemoci
  • hledání naděje, smyslu nemoci a utrpení
  • průvodce v těžkém období ztráty blízkého člověka
  • četbu z Bible
  • společnou modlitbu
  • slavení svátostí
  • zprostředkování kontaktu na katolické kněze a duchovní jiných křesťanských církvích registrovaných v ČR
Další informace najdete na www.kaplan-nemocnice.cz/

Novinky z Centra pro rodinu a sociální péči
Vloženo dne 27.4.2021 v 23:39:30 hodin
Vážení příznivci Centra pro rodinu a sociální péči,
v newsletteru Duben 2021 se dozvíte informace o tom, co pro vás chystáme v následujících týdnech.
Děkujeme, že s námi fandíte rodině!

Nová opatření Vlády ČR od 26. dubna 2021: končí omezení 10 %, zůstávají rozestupy 2 metry
Vloženo dne 25.4.2021 v 14:32:03 hodin
Od pondělí 26. 4. tedy neplatí omezení na 10% kapacity, ale možnost naplnit kapacitu při dodržení rozestupů 2 metry mezi účastníky bohoslužby, pokud nejsou členy jedné domácnosti. Neplatí ani zákaz zpěvu při bohoslužbě.

Při bohoslužbě je dále potřeba používat roušky nebo respirátory a při vstupu do kostela si desinfikovat ruce. Přesto, že to není výslovně uvedeno, žádám Vás, abychom i nadále neužívali svěcenou vodu v kropenkách a při mši svaté vynechali pozdravení pokoje.

Tato opatření se týkají výhradně bohoslužeb, které jsou zahrnuty do výkonu práva pokojně se shromažďovat. Jiné organizované akce a setkání podle č. 16 tohoto opatření zatím umožněny nejsou.

Ve Štramberku zatím stále budeme používat rezervační systém, abychom zajistili rovnoměrné rozložení farníků na nedělní bohoslužby.

Rezervace účasti na mši svaté

Přání pro klienty LDN Kopřivnice
Vloženo dne 16.4.2020 v 0:25:47 hodin
Skautský oddíl Minehawa se zapojil spolu s dalšími dvěma dívčími oddíly do aktivity pro děti, ale ne jen pro ně. Senioři v LDN v Kopřivnici jsou osamocení, zvlášť v této době, kdy jsou návštěvy omezeny a v televizi je snad jediné téma. Tak jsme se s děvčaty rozhodly je trochu potěšit, povzbudit a vyjádřit jim, že i na ně někdo myslí.

Zájemci namalují nebo vyrobí přáníčko (klidně i víc), které vloží do krabice v kostelích ve Štramberku, v Kopřivnici, v Závišicích nebo na Vanaivanu. V neděli 18. 4. se krabice po mši svaté vezmou a předají do LDN. Přáníčka mohou vyrobit děti i dospělí, skauti i neskauti, dívky i chlapci. Prostě každý, kdo chce někoho potěšit a povzbudit.

Záznamů: 271-280 z celkem 1108   Začátek | Předchozí | Následující | Konec