Broučci 2015

Noc kostelů 2024

Nejnovější fotoalbum: Žehnání polím 2024 (28.4.2024)

Nové fotogalerie
Vloženo dne 8.11.2021 v 1:45:47 hodin

Rozpis živého růžence na měsíc listopad
Autor článku: Eva Davidová
Vloženo dne 7.11.2021 v 2:26:03 hodin

Napište ministrovi vnitra, že chcete v rodných listech otce a matku
Autor článku: Jana Jochová - Aliance pro rodinu
Vloženo dne 6.11.2021 v 23:36:54 hodin
LGBTIQ+ aktivisté se snaží náš právní řád měnit nejrůznějšími cestami. Když to zrovna nejde přes Sněmovnu, snaží se popírat biologickou realitu, že dítě má a potřebuje mámu a tátu i jinak. Nyní třeba "přílepkem" k novele vyhlášky zákona o matrikách. Od ledna může pojem "otec" a "matka" zmizet z rodných listů dětí vyrůstajících u stejnopohlavních párů. Stejnopohlavní páry si budou moci požádat, a pokud jim soud vyhoví, v rodném listu dítěte se objeví místo otce a matky pojem "rodič" a "rodič".

Sepsali jsme proto otevřený dopis, který můžete ministrovi poslat. Stačí text níže zkopírovat do e-mailu, upravit oslovení podle toho, komu e-mail odesíláte (Vážený pane ministře / Vážená pane předsedo) a odeslat jej ministrovi Janu Hamáčkovi a jeho možnému nástupci Vítu Rakušanovi. E-mailové adresy jsou [email protected] nebo [email protected].

Předmět: Dítě má právo na otce a matku, zrušte návrh vyhlášky o matrikách
Text: Vážený pane ministře,
vyzýváme Vás, v zájmu práv dětí, které se narozdíl od dospělých nemohou ozvat. Nevydávejte vyhlášku k zákonu o matrikách, která má umožnit změnu rodných listů a odstranění kolonek otec a matka. Matriky nesmějí obcházet a popírat biologickou realitu, že každé dítě má otce a matku.
Vyzýváme Vás, v zájmu maminek, které nasadily své zdraví a vzdaly se vlastního pohodlí, aby po devět měsíců nosily své dítě. Nevydávejte vyhlášku k zákonu o matrikách, která má umožnit změnu rodných listů a odstranění kolonek otec a matka. Matriky nesmějí obcházet a popírat biologickou realitu, že každé dítě má otce a matku.
Vyzýváme Vás, v zájmu otců, kteří obětují svůj čas, sílu a nasazení, aby živili své ženy a děti, obzvláště v nelehkých ekonomických časech, které nás čekají. Nevydávejte vyhlášku k zákonu o matrikách, která má umožnit změnu rodných listů a odstranění kolonek otec a matka. Matriky nesmějí obcházet a popírat biologickou realitu, že každé dítě má otce a matku.
Redefinice rodičovství, ve prospěch tužeb homosexuálních párů, popírá nejen to nejdůležitější, co každé dítě má - tedy tátu a mámu - ale i samotnou podstatu toho, kým je člověk, jako muž a žena a kým je rodina. Od té se odvíjí celá společnost a ta Vám právě teď leží v rukách.
My, níže podepsaní, matky, otcové, děti svých rodičů a občané této země, Vás vyzýváme. Nevydávejte vyhlášku k zákonu o matrikách, která má umožnit změnu rodných listů a odstranění kolonek otec a matka.
V úctě,

Povinnost nošení respirátorů na církevních akcích nadále platí
Vloženo dne 23.10.2021 v 19:53:02 hodin
Od pondělí 25. října 2021 vstupují v platnost opatření, která se týkají ochrany dýchacích cest při hromadných akcích. Opět bude platit povinnost nosit respirátor ve vnitřních prostorech staveb, kde jsou přítomny alespoň 2 osoby vzdálené méně než 1,5 metru, pokud se nejedná o členy domácnosti a osoby při provádění autorského díla, tj. celebranta, kazatele, osoby přednášející biblická čtení, přímluvy, modlitby a podobně. Žalmisté a zpěváci doprovázející modlitbu či mši svatou nemusí mít respirátor po dobu zpěvu.

Reportáž z jubilea bratrů Pavla a Václava Hyvnarových
Vloženo dne 18.10.2021 v 21:18:03 hodin

Biskup Martin zve k synodálnímu procesu v diecézi
Vloženo dne 17.10.2021 v 10:33:02 hodin
V neděli 10. října zahájil papež František v Římě proces synody, ke kterému v následujících měsících zve celou církev. Synoda, jež je společnou cestou a hledáním, jak být pravdivými svědky evangelia, byla v ostravsko-opavské diecézi otevřena v sobotu 16. října v 17.00 při mši svaté v katedrále Božského Spasitele.

„Čeká nás cesta společných setkání, rozhovorů, přemýšlení, sdílení a modlitby,“ vysvětluje biskup Martin David. Vybízí proto všechny, aby pro tuto cestu vytvořili ve svých farnostech podmínky a aktivně se k procesu hledání přidali.

Další informace najdete na webu naší diecéze.
Přípravný dokument synody (na straně 11 je přehled témat včetně otázek k diskuzi)

Pouť ke sv. Vendelínovi
Autor článku: Jaroslav Dostál
Vloženo dne 11.10.2021 v 23:34:02 hodin
Přijměte pozvání na tradiční pouť ke sv. Vendelínovi, patronovi pastýřů, poutníků, ochránci dobytka a polí. V sobotu 23. 10. 2021 v 15 hodin do kostela sv. Kateřiny ve Štramberku. Bude mše svatá s žehnáním úrody.

Homilie ze mše svaté, P. Marián Pospěcha, 28. 9. 2021
Vloženo dne 11.10.2021 v 20:38:02 hodin

Horová pouť 2021
Vloženo dne 5.10.2021 v 19:05:25 hodin