Zajímavé pohledy na kostel a z kostel

Noc kostelů 2024

Nejnovější fotoalbum: Žehnání polím 2024 (28.4.2024)

Zemřel biskup Mons. František Václav Lobkowicz O.Praem
Autor článku: cirkev.cz
Vloženo dne 17.2.2022 v 19:33:07 hodin
Ve věku 74 let zemřel dnes, ve čtvrtek 17. února 2022, biskup Diecéze ostravsko-opavská Mons. František Václav Lobkowicz O.Praem. Na věčnost byl povolán zaopatřen svátostmi v Městské nemocnici v Ostravě, kde byl krátce hospitalizován. V čele diecéze stál od jejího založení v roce 1996.

Čeští a moravští biskupové vyzývají k modlitbě a postu za mírové řešení napjaté situace na Ukrajině
Vloženo dne 15.2.2022 v 10:43:25 hodin

Zrušení mší svatých
Vloženo dne 10.2.2022 v 9:00:03 hodin
Od čtvrtku do soboty jsou zrušeny mše svaté. O. Vladimír se potkal s nemocným covidem, sám je negativní, ale zůstavá v dobrovolné izolaci. Mše svaté bude sloužit soukromě. Nedělní mše svaté zůstávají beze změny.

Otevřené chrámy 2022
Vloženo dne 6.2.2022 v 19:23:06 hodin
I v letošním roce se naše farnost zapojí do projektu Otevřené chrámy. V rámci tohoto projektu budou naše kostely otevřeny od května do října pro veřejnost. Jedná se o farní kostel a kostel sv. Kateřiny. Aby kostely mohly být otevřeny, musí v nich být přítomen průvodce.
Prací průvodce je přivítat návštěvníky a nabídnout jim výklad buď osobně a nebo pustit namluvený ze záznamu. Takže to není nic složitého. Jedinou podmínkou je věk minimálně 15 let. Odměna pro průvodce je 100 Kč/hodinu.
Pokud by se někdo chtěl zapojit do průvodcovské služby, tak se prosím nahlaste Dominikovi Davidovi ([email protected]) nejpozději do neděle 13. února. Pak musíme odeslat vyplněnou přihlášku na biskupství.

Rozpis živého růžence na měsíc únor
Vloženo dne 6.2.2022 v 0:42:03 hodin

Výsledky Tříkrálové sbírky 2022 ve Štramberku
Autor článku: Vojtěch Monsport
Vloženo dne 28.1.2022 v 20:09:48 hodin
Vážení farníci,
Tříkrálová sbírka 2022 je za námi. Do ulic našeho malebného města se vydalo celkem 17 skupinek dobrovolníků, kteří vám přinesli v této nelehké době přání štěstí, zdraví a písmeny K+M+B označovali vaše příbytky.
V letošním roce jsme viděli ve vašich očích radost z toho, že se sbírka uskutečnila i z toho, že můžete přispět na dobrou věc. Vím, že vybírání na potřebné není snadné, ale naprostá většina z vás přijala koledníky s laskavostí a otevřeným srdcem. Tříkrálová sbírka je rovněž krásným příkladem toho, že dokážeme dobře spolupracovat na společném díle, což se potvrdilo tím, že v letošním roce bylo ve Štramberku vybráno neskutečných 121 367 Kč.
Velmi děkuji všem, kteří se vydali na cestu nejen do našich domovů, ale především na cestu k lidským srdcím, děkuji dětem a vedoucím skupinek, kteří obětovali svůj volný čas a bez kterých by se tato tradiční sbírka nemohla uskutečnit. Mé upřímné poděkování patří také vám všem, kteří jste koledníky vlídně přijali ve svých domovech a do sbírky finančně přispěli.

Rozpis živého růžence na měsíc leden
Vloženo dne 8.1.2022 v 23:36:03 hodin

Katechetické a pedagogické centrum informuje
Vloženo dne 6.1.2022 v 18:08:19 hodin
Informace z Katechetického a pedagogického centra našeho biskupství najdete na https://kpc.doo.cz/informace-leden-2022/.

Katechetické a pedagogické centrum jako nástroj biskupa koordinuje a metodicky vede katechetickou činnost v ostravsko-opavské diecézi. Spolupracuje se školskými zařízeními a dalšími organizacemi zabývajícími se vzděláváním a formací.

Jejich náplní je:

• služba církevním společenstvím a školám
  • systematická podpora předávání víry v Krista v církvi
  • metodická a vzdělávací podpora rodičů, katechetů, vyučujících náboženství a kněží

Rozpis úklidu kostela 2022
Vloženo dne 1.1.2022 v 21:39:02 hodin

Tříkrálová sbírka 2022 aktuálně
Autor článku: Vojtěch Monsport
Vloženo dne 23.12.2021 v 11:49:02 hodin
Tříkrálová sbírka proběhne v termínu od 1. 1. 2022 do 16. 1. 2022 v podobě, na kterou jsme zvyklí z minulých let, tedy s osobní návštěvou tří králů ve Vašich domovech.

Stejně jako v minulých letech zůstává možnost pro Vás, které by koledníci nezastihli doma, přispět do stacionárních pokladniček, které budou umístěny v Městském informačním centru na náměstí, nebo ve Farním kostele sv. Jana Nepomuckého. Rovněž zůstává možnost přispět přímo na účet Tříkrálové sbírky 2022 na číslo účtu 66008822/0800 a jako variabilní symbol platby uveďte 777988009, což nasměruje Vaši platbu Charitě Kopřivnice.

Pokud chcete přispět na Tříkrálovou sbírku dárcovskou SMS, stačí poslat na číslo 87 777 SMS ve tvaru: DMS KOLEDA 30, nebo DMS KOLEDA 60, nebo DMS KOLEDA 90 Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 29 nebo 59 nebo 89 Kč.

banner 780x490 online koleda

Záznamů: 201-210 z celkem 1108   Začátek | Předchozí | Následující | Konec