Diecézní ocenění za zásluhy

Noc kostelů 2024

Nejnovější fotoalbum: Žehnání polím 2024 (28.4.2024)

Rozpis živého růžence na měsíc duben 2022
Autor článku: Eva Davidová
Vloženo dne 2.4.2022 v 20:40:02 hodin

Materiální sbírka na ukrajinu
Vloženo dne 28.3.2022 v 14:03:06 hodin
Kdy? Úterý 29.3.2022 od 17 do 18:30 hodin
Kde? Sklepní kóje zezadu Katolického domu v Kopřivnici
Přátelé, je tady další rozsáhlá poptávka po vaší pomoci! Moc vám děkujeme za váš neutuchající entuziasmus vážíme si toho a naší Ukrajinští přátelé ještě víc, tentokrát opět ve velkém!

Seznam poptávaných věcí

Zasvěcení Ruska Neposkrvrněnému Srdci Panny Marie - Proč?
Vloženo dne 25.3.2022 v 21:04 hodin

Koncert Kněžské gregoriánské scholy v Lubině
Vloženo dne 25.3.2022 v 14:37:14 hodin
Zveme vás na chorálové postní pásmo Kněžské gregoriánské scholy, které se po několika covidových odkladech uskuteční 5. neděli postní, tedy 3. 4. 2022 v Lubině v 17:30.

Zasvěcení Ruska Neposkrvrněnému Srdci Panny Marie - Proč?
Autor článku: cirkev.cz
Vloženo dne 25.3.2022 v 12:07:03 hodin
Zdá se, že mimořádná doba si žádá mimořádné prostředky, a proto papež František zve věřící ke společné modlitbě za mír ve světě, zvláště za Ukrajinu a za Rusko. Co toto zasvěcení Neposkvrněnému srdci Panny Marie vlastně znamená? Proč je to potřeba? Jak tuto událost máme prožít? A jak jí můžeme lépe porozumět? Na to se pokouší v krátkém videu najít odpověď P. Petr Soukal.

Zasvěcení Ukrajiny a Ruska Neposkvrněnému Srdci Panny Marie
Vloženo dne 24.3.2022 v 15:25:02 hodin
V pátek 25. března od 17,00 hodin papež František během kajícího obřadu,\r\nkterému bude předsedat, zasvětí Rusko a Ukrajinu Neposkvrněnému Srdci Panny Marie. Svatý otec vybízí všechny biskupy, kněze, jáhny a věřící, aby se k němu připojili při modlitebních\r\nsetkáních v katedrálách, mariánských svatyních i farních a řeholních společenstvích po celém světě. Farnost Štramberk se k výzvě připojí v pátek 25. 3. při adoraci po mši svaté.

Dopis biskupa Martina Davida

Ukrajinský arcibiskup vyzval k celosvětové novéně před zasvěcením Ruska a Ukrajiny papežem Františkem

24 HODIN PRO PÁNA v Kopřivnici
Vloženo dne 15.3.2022 v 23:10:47 hodin
Děkanát Nový Jičín a Římskokatolická farnost Kopřivnice Vás zvou k prožití 24 HODIN PRO PÁNA.
Po celou tuto dobu bude otevřen kostel k modlitbě, vystavena Nejsvětější svátost k adoraci, přítomen kněz nabízející svátost smíření či rozhovor.
Akce bude probíhat v pátek 25. 3. 2022 od 19:00 do 24:00 hodin a v sobotu 26. 3. 2020 od 8:00 do 18:00 hodin v kostele sv. Bartoloměje v Kopřivnici.

Celostátní sbírka na mládež
Vloženo dne 14.3.2022 v 21:28:03 hodin
Dopis k nedělní sbírce na Celostátní setkání mládeže:

Milé sestry, milí bratři, mladí přátelé,

zveme vás na Celostátní setkání mládeže (CSM) do Hradce Králové v termínu: 9. až 14. srpna 2022, přihlašování je již spuštěno. Pozvěte i své kamarády. Staňte se svědky a zakuste novou zkušenost ve víře s Ježíšem a Marii jako sv. Pavel. V rámci CSM zveme do Hradce Králové také mladé rodiny na setkání rodin, a to v sobotu 13. srpna 2022 - více informací bude na webu setkání a na sociálních sítích.

V neděli 13. března (20. března ve Štramberku a v Závišicích) proběhne celostátní sbírka na podporu pastorace mládeže. Výtěžek bude použit na přípravu CSM a setkání mladých s papežem na Světovém dni mládeže v Lisabonu, které se uskuteční v roce 2023. Dary můžete vložit do nedělní sbírky, popř. zaslat na účet 2900864161/2010 – rádi vám vystavíme potvrzení o daru.

První křesťané si také navzájem pomáhali modlitbou i finanční sbírkou. Za vaši štědrost děkujeme a opětujeme ji modlitbou. V minulosti tato velká setkání pomohla mládež povzbudit ve víře a zapálit je pro Krista. Proto budeme velice vděčni i za vaše modlitby.

biskup Pavel Posád, delegát pro mládež
o. Kamil Strak, ředitel Sekce pro mládež

Další informace o možnostech podpory Celostátního setkání mládeže najdete na celostatnisetkanimladeze.cz

Slovo biskupů k uvolňování pandemických opatření
Vloženo dne 12.3.2022 v 23:34:25 hodin
Od pondělí 14. března 2022 dochází k uvolnění protiepidemických opatření a v kostelích již nebudou povinné respirátory. Čeští a moravští biskupové tak zvou věřící, kteří kvůli pandemii covid-19 omezili fyzickou účast na bohoslužbách, aby se vrátili zpět do kostelních lavic. „Při bohoslužbách obnovme pozdravení pokoje, přinášení obětních darů a znovu umožněme přijímat eucharistii i do úst všem, kteří si to přejí," stojí dále v prohlášení biskupů.

Celé prohlášení biskupů najdete na https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/220311slovo-biskupu-k-uvolnovani-pandemickych-opatreni

Jak nabídnout ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny
Vloženo dne 5.3.2023 v 20:26:02 hodin
Mnozí farníci by rádi nabídli ubytování pro uprchlíky u Ukrajiny. Vaše prostory k ubytování lze nabídnout přímo Správě uprchlických zařízení na e-mail [email protected] a nebo vyplnit formulář na webu https://www.pomahejukrajine.cz , který je společný pro všechny nevládní organizace (Charita ČR, ADRA, ...)