Benefiční adventní koncert

Apartmány Pod starou věží ve Štramberku

Nejnovější fotoalbum: Biřmovanci 2024 (20.10.2023)

Velký úklid kostela
Autor článku: Eva Davidová
Vloženo dne 19.7.2021 v 11:49:02 hodin
V sobotu 24. 7. 2021 se bude v kostele dělat velký úklid. Začátek v 8:00 hodin. Uvítáme i ty, kteří běžně úklid nedělají. Mohou přijít i mladší farníci, pro které se najde lehčí práce.

Předtím v pátek 23. 7. 2021 v 18:00 hodin bude třeba omést zdi a očistit sochy. Na tuto práci jsou potřeba muži, kterým nevadí výšky.

Kdo je ochoten pomoci, ať se přihlásí u Evy Davidové. Podrobnosti domluvíme dodatečně.

Výstava SVĚDKOVÉ LIDSKOSTI
Vloženo dne 14.7.2021 v 12:44:02 hodin
Výstava SVĚDKOVÉ LIDSKOSTI

Plakát ke stažení

Výstava „Svědkové lidskosti – Odpůrci nacismu z řad sudetoněmeckých křesťanů v letech 1938 – 1945“ představuje osudy deseti lidí, kteří se z křesťanského přesvědčení postavili nacismu a zaplatili za to svým životem. Výstava si klade za cíl připomenout památku nejen těchto vybraných odpůrců nacistického režimu, ale chce připomenout i všechny ostatní sudetoněmecké bojovníky a rovněž má být impulsem pro další bádání k tomuto dosud málo zpracovanému historickému tématu.

V českém prostředí byla výstava poprvé uvedena 25. února 2017 v Emauzském klášteře v Praze. Nyní putuje po celé České republice za podpory České biskupské konference.

Výstava bude v kostele sv. Jana Nepomuckého ve Štramberku pouze do 29. července 2021. V srpnu bude k vidění v kostele sv. Petra a Pavla na Vyšehradě.

Rozpis živého růžence na měsíc červenec
Autor článku: Eva Davidová
Vloženo dne 2.7.2021 v 11:59:02 hodin

BENEFIČNÍ KONCERT PRO JIŽNÍ MORAVU
Vloženo dne 28.6.2021 v 20:47:02 hodin

Vloženo dne 27.6.2021 v 9:43:02 hodin
Vyšlo nové číslo farního zpravodaje. Tentokrát je součástí i foopříloha. Prosíme případně o zpětnou vazbu, zda se vám nápad líbí či nikoli, nebo zda byste to řešili jinak. Děkujeme.

Antiochia - misie po česku v Česku
Vloženo dne 24.6.2021 v 16:54:02 hodin

Už 29 let navštěvujeme místa, kde se zdá, že víra pohasíná, a po vzoru věřících z Antiochie se zapojujeme do života obce.

Hlavní myšlenkou našeho misijního společenství Antiochia je přiblížit radostnou zprávu evangelia nenásilnou formou lidem, kteří se s ním již po generace neměli možnost přímo seznámit.

Misie se konají vždy o letních prázdninách a jsou rozděleny do 4 turnusů.

Konkrétní činnost ve farnostech se odvíjí individuálně, podle potřeb lidí, za kterými Antiochia přijela. Snažíme se oslovovat a zabavit děti, mládež, ale také navštěvovat seniory a osamocené lidi. Nebojíme se přiložit ruku k dílu, kde je potřeba.

www.antiochia.cz/

Novinky z Centra pro rodinu a sociální péči
Vloženo dne 24.6.2021 v 15:38:03 hodin

Setkání dětí a rodin s biskupem na Prašivé 1. 7.
Vloženo dne 20.6.2021 v 23:16:02 hodin
Milé děti, milí rodiče,
nezadržitelně se blíží letní prázdniny a na jejich začátku se ve čtvrtek 1. července uskuteční setkání dětí a rodin na Prašivé. Jeho tématem je RODINA. Rád bych Vás všechny na toto setkání pozval. Začne dole v areálu Kamenité a cestou na horu Prašivá bude pro Vás připravena celá řada stanovišť. Aby bylo možné setkání dobře připravit je potřeba se na něj do 24. 6. přihlásit. Odkazy najdete na webu diecéze. (https://prasiva.prorodiny.cz/prihlaseni/) Budu rád, když se přihlásíte, a budu se na Vás těšit na posledním stanovišti u kostela na Prašivé.
S pozdravem a požehnáním
+biskup Martin David

Sobotní večerní mše svaté dočasně jen ve farním kostele
Vloženo dne 12.6.2021 v 23:38:02 hodin
Po dobu trvání pandemie a hygienických omezení, které mají dopad na možný počet účastníků bohoslužeb, budou sobotní bohoslužby jen ve farním kostele.

Pozvánka na Farní den
Autor článku: Petr Buzek