Brigáda na faře

Pohřeb Václava Davida
Datum akce:  9.2.2019

Milí přátelé
dovolte mi, abych se s Vámi podělil o pocity smutku, které mě dnešním dnem provázejí. Jak možná víte, včera nás na věčnost opustil pan Václav David, člověk, který celý svůj život obětoval službě druhým. V roce 1990 se mimo jiné zasadil o to, aby Orel ve Štramberku byl znovu obnoven. Také sportoviště na farní zahradě je dílem vybudovaným pod jeho vedením. V roce 1994 nechal vytvořit novou sochu sv. Václava na Kotouči a tak bychom mohli psát dál a dál.

Panu Davidovi jsem slíbil, že sochu sv. Václava po 20 letech odborně zrestaurujeme a budeme pokračovat v Horových Svatováclavských poutích. S vaší pomocí jsme v roce 2013 renovaci sochy i podstavce zvládli a v poutích pokračujeme také. Můj dnešní smutek má však ještě jeden rozměr. Dnes jsem byl informován policií, že socha na Kotouči je zničená. Na sochu sv. Václava spadly v noci tři stromy, které silným větrem byly vyrvány z kořenů.

Pan Václav David nás opustil v pátek 1. února, jeho úmrtí předcházel pád. A ve stejný den 1. února spadla socha sv. Václava. Zatím nevím, co mám vytušit z této symboliky, ale náhoda to jistě není. Snažme se být dobrými lidmi a aspoň kousek se přibližme svými činy Vénovi Davidovi.

Zdravím Vás všechny
Petr Buzek