Svatý Florián 2015

Středamše svatá18:30 hodin
Čtvrtekmše svatá6:45 hodin
Pátekmše svatá a adorace (do 20 hodin)18:30 hodin
Sobotamše svatá nebude z důvodu poutní mše ve frýdecké bazilice
Nedělemše svatá8:30 hodin

V neděli proběhne měsíční sbírka na opravy - KONKRÉTNĚ NA OPRAVU PRVNÍHO MANUÁLU U VARHAN

DĚTSKÁ SCHOLA ZAČÍNÁ SEZÓNU
Po prázdninovém hlasovém klidu to opět zkusíme rozjet naplno. První zkouška dětské scholy v novém školním roce proběhne 6. září 2015. Také letos se budeme scházet po každé nedělní mši svaté v kostele nebo na faře. Zveme mezi sebe nové tváře z naší farnosti, ale rádi uvítáme i ty známé (Vojta, Slávek a spol.). Každý hlas je originál a pomůže nám!
Radka Buzková

SPORT PRO DĚTI A MLÁDEŽ
Se začátkem školního roku opět rozběhneme sportování s Orlem. Zveme všechny děti z farnosti školního věku, které si rády zahrají florbal či fotbal, zacvičí si na žíněnkách, žebřinách nebo třeba na kruzích. Sportování dětí se koná každou druhou neděli a to od 15:30 do 16:30 v tělocvičně, začínáme 6. září 2015. Další termíny jsou zájemcům upřesňovány SMS zprávami. Na zaplacení pronájmu tělocvičny a na zakoupení sportovního vybavení vybíráme 200 Kč na dítě na celý školní rok. Mládež hrající volejbal bude mít tréninky každou neděli od 16:30 do 18:00.
V rámci Orla si mohou středoškoláci a dospělí každou středu od 19:30 do 21:00 taktéž v tělocvičně ve Štramberku zahrát futsal.
Těšíme se na všechny.
Petr Buzek

SKAUTSKÁ ZAHAJOVAČKA
Skautský oddíl Štramberští rytíři zve všechny kluky od 6 do 15 let na zahajovací schůzku tohoto školního roku, která se uskuteční 5. září 2015 v 15:00 ve skautské klubovně na štramberské faře pod amfiteátrem. Předpokládaný konec je v 17:30.
Přijď si užít zábavné odpoledne, se spoustou akce a dobrodružství a sám poznáš, jestli přijdeš i příště.
Na všechny se těší tým vedoucích.

VÝUKA NÁBOŽENSTVÍ VE ŠTRAMBERKU
Vyučování náboženství začne ve středu 9. září a bude probíhat takto: 1.,2. a 3. třída v ZŠ ve Štramberku od 14:30 do 15:25 4. a 5. třída na faře ve Štramberku od 15:30 do 16:25 Další třídy na faře ve Stramberku od 16:30 do 17.25.

1. září 2015 je SVĚTOVÝ DEN MODLITEB ZA PÉČI O STVOŘENÍ
Papež František vyhlásil Den modliteb za péči o stvoření. Každoroční Světový den modliteb za péči o stvoření bude podle Svatého otce příležitostí potvrdit osobní povolání každého člověka „být správcem stvoření“, příležitostí poděkovat Bohu za krásu jeho díla, které nám svěřil do péče a prosit ho o pomoc při ochraně tohoto stvoření, stejně jako o odpuštění za hříchy spáchané proti světu, v němž žijeme. Prvního září tedy nejen půjdou děti a mládež poprvé do školy v novém školním roce, ale také jsme pozváni k tomu, abychom se sjednotili k modlitbě za stvoření.
Také páteční adoraci věnujeme modlitbě za péči o stvoření. o. Vladimír

SCHŮZKY MINISTRANTŮ
KDE: na faře ve Štramberku
KDY: v sobotu 26. září od 10:00 do 12:00
Srdečně jsou zváni všichni chlapci od první třídy ZŠ

SETKÁNÍ MLÁDEŽE
KDE: na faře ve Štramberku
KDY: v pátek 25. září od 20:00 – po adoraci
Zváni jsou všichni od 13 let výše, více na webových stránkách farnosti.

NOVÁ KŘÍŽOVÁ CESTA
Žehnání nové křížové cesty v kostele sv. Kateřiny bude o pouti.

OBNOVENÝ KŘÍŽ
Žehnání obnoveného kříže před farním kostelem by bylo v pondělí 14. září na SVÁTEK POVÝŠENÍ SVATÉHO KŘÍŽE