Úklid kostela 2019

Noc kostelů 2015

Koně BAJEROVI Závišice
Vyjížďky na koních, jízdy kočárem a mnoho dalšího.

vila machů

Uzdravuje ty, jimž puká srdce. ( Žl 147,3)

Vítejte na oficiálních stránkách Římskokatolické farnosti ŠTRAMBERK.

Výstava fotografií Člověk a víra
Veřejná sbírka na regeneraci kostela
Parkování ve Štramberku během bohoslužeb
Projekt Otevřené chrámy

Nejnovější fotoalbum: Koncert duchovní hudby (26.5.2019)

Nové číslo farního zpravodaje
Vloženo dne 3.12.2019 v 10:39:02 hodin
Vyšlo nové číslo farního zpravodaje. Můžete si v něm přečíst poslední díl článku o charsimatech od Aleše Nytry na základě přednášky charismatičky Pavly Petráškové.
Příjemné čtení

Adventní duchovní obnova
Vloženo dne 25.11.2019 v 21:51:08 hodin
V sobotu 7. prosince 2019 nás ve farním kostele ve Štramberku čeká Duchovní obnova. Přednášet bude P. Mgr. Marián Pospěcha.
Program a informace k obědu

Koncert – kvartet „VIVAT“
Vloženo dne 24.11.2019 v 19:24:47 hodin
Obec i farnost Rybí Vás zvou na koncert kvartetu „VIVAT“. Jedná se o sdružení solistů z Petrohradu.
Koncert se uskuteční v sobotu 30. 11. 2019 v v 15:00 hodin v kostele Nalezení Svatého Kříže v Rybím.

Pozvánka na přednášku pro rodiče - e-bezpečí
Vloženo dne 17.11.2019 v 1:17:02 hodin
Kopřivnické Centrum pro rodinu pořádá přednášku s názvem E-bezpečí - je určena pro rodičům a pedagogům, kteří získají informace o fenoménech spojených s rizikovou komunikací dětí na internetu.
Přenáška se bude konat v pondělí 25. listopadu od 17 hodin v Katolickém domě v Kopřivnice a je třeba se na ni přihlásit - počet míst je omezen.
Kontakty pro přihlášení jsou uvedeny na plakátku.

Rozpis pro rok 2019/2020
Vloženo dne 28.10.2019 v 23:24:12 hodin

Pásmo o Svaté zemi již zítra v Závišicích
Vloženo dne 19.10.2019 v 18:45:02 hodin
Již zítra v neděli 20. 10. 2019 po mši svaté v kostele v Závišicích se uskutení pásmo o Svaté zemi v podání jednoho kněze (kdo to je, je překvapení :-) )

Biskup Lobkowicz udělil ocenění 31 lidem, kteří se významně zapojili do života diecéze
Autor článku: Pavel Siuda
Vloženo dne 16.10.2019 v 21:31:05 hodin

Alois Cigán

ZA DLOUHOLETÉ VEDENÍ KOSTELNÍHO PĚVECKÉHO SBORU A DECHOVÉHO ORCHESTRU VE ŠTRAMBERKU

Pan Alois Cigán se narodil ve Štramberku. V Liberci vystudoval Vojenskou hudební školu, pracoval jako řidič ČSAD i jako svářeč v Tatře Kopřivnice. Hudba se mu stala sice pouhým koníčkem, ale zato velmi opravdovým a intenzivním. Spolupracoval s několika orchestry ve Valašských Kloboukách, v Příboře, s mládežnickým orchestrem v Kopřivnici. Od roku 1970 převzal vedení chrámového sboru, který řídil dvacet sedm let, a v roce 1985 se ujal role kapelníka Dechového orchestru Štramberk. Za dobu téměř třicetiletého působení vychoval pro orchestr novou generaci hudebníků. Farnost Štramberk je mu vděčná za jeho obětavost a podíl při uskutečnění a organizaci charitativních koncertů.

Josef Marek

ZA DLOUHOLETOU PÉČI O VĚŽ BÝVALÉHO FARNÍHO  KOSTELA SV. BARTOLOMĚJE A CHOD VĚŽNÍCH HODIN

Pan Josef Marek se narodil ve Štramberku, letos v září tomu bylo pětasedmdesát let. Jako zámečník prošel několik zaměstnání. Jeho velkou láskou se staly věžní hodiny bývalého farního kostela sv. Bartoloměje ve Štramberku. Více jak padesát let se staral den co den o jejich natahování a to znamenalo minimálně dvakrát za den vystoupit na věž. S pečlivostí se po celou dobu staral o údržbu hodinového stroje i o údržbu samotné věže. Zásluhou pana Marka se mohli více jak půl století obyvatele Štramberku i turisté se samozřejmostí spolehnout na přesné odbíjení věžních hodin.

Pozvánky na akce
Vloženo dne 6.10.2019 v 22:55:26 hodin

Ministrantská pouť 2019 - program
Vloženo dne 6.10.2019 v 18:58:26 hodin
Program 20. pouti ministrantů na Hukvaldech:
9:00 – 9:30 příjezd a registrace u hlavní vstupní brány do obory
10:00 – 13:00 program na stanovištích a oběd
14:00 mše svatá na hradě za účasti otce biskupa
15:00 zakončení pouti

Co s sebou? Sportovní oblečení, láhev s pitím, pláštěnku, kartičku zdravotní pojišťovny a dobrou náladu. Ministrantské oblečení NENÍ potřeba.
Finanční příspěvek: 80,- Kč (je však možné přispět i více)

V případě nepříznivého počasí bude program probíhat v Místku na základní škole Osmička (Československé armády 570). Mše svatá pak bude v kostele sv. Jana a Pavla. Tuto variantu oznámí organizátoři den předem na stránkách ministranti.doo.cz

Vloženo dne 1.10.2019 v 15:14:08 hodin
Byl doplněn rozpis výuky náboženství pro školní rok 2019/2020.

Záznamů: 1-10 z celkem 656   Začátek | Předchozí | Následující | Konec