Děkanátní pouť 2017

Nejnovější fotoalbum: Křížová cesta - Broučci (21.2.2024)

Oprava oken na faře
Vloženo dne 19.05.2024 v 16:03:08 hodin

Vážení farníci,
jak asi víte, farnost má nyní na faře volný byt. Byt měl do ledna v nájmu Michal Dostál. Aby byt neležel ladem, rozhodla farní rada, že jej budeme pronajímat pro krátkodobé ubytování. Předtím je potřeba jej ještě trochu poupravit. Výmalbu bytu zajisti Mikuláš Bárta, elektřinu Jiří Juračák. Vzhledem ke špatnému stavu oken, je potřeba je natřít. Protože se blíží letní sezóna, je potřeba práce zahájit co nejdříve. První brigáda bude v pondělí 20. května v 16 hodin na faře. Další pak v sobotu 25. května od 8 hodin. Okna budeme pouze brousit a natírat. Takže to zvládne opravdu každý.
Závěrem bych ještě chtěl říct ještě jednu věc. Pokud si vzpomenete, před 15 roky se nám společnými silami podařilo opravit bývalou skautskou klubovnu a udělat WC a kuchyň. Bylo by skvělé, kdyby se nám i nyní podařilo dát společnými silami zase kousek fary do lepšího stavu.
Děkuji.

Pozvánky
Vloženo dne 19.05.2024 v 15:48:59 hodin

Skauti zvou na Otevření skautského centra v Trnávce. Slavnostní otřevření se uskuteční v sobotu 25. května 2024. Bude zahájeno děkovnou mší svatou v kostele sv. Kateřiny v Trnávce v 16 hodin. Můžete se těšit na fotodokumentaci celého projektu,
prohlídku centra, drobné občerstvení a soutěžní kvíz.
Pozvánka

V neděli 26. května 2024 v 16 hodin můžete zajít do katolického kostela v Hodslavicích na přednášku Marka Orka Váchy Nemocí stal se pravda.
Pozvánka

Zveme všechny ministranty a farní děti i mládež ze Štramberku, Závišic, Libhoště, Rybího a okolí na zážitky u koní k Bajerům.
V sobotu 1. června 2024 od 9 hodin do 12 hodin.

Škvařenice 2024
Autor článku: Karolína Najzarová
Vloženo dne 17.05.2024 v 19:56:11 hodin

Milí přátelé,
srdečně všechny zveme již tuto neděli na Farní kavárnu se svatodušní škvařenicí. Po mši svaté se společně přesuneme na zahradu U Kremlů. Připraveno bude posezení, prostor pro děti, káva, moučníky a společná příprava obědu - vaječiny. Časově akce není nijak omezená, záleží vyloženě na nás, jak dlouho posedíme. Alko a nealko nápoje si každý bude moct zakoupit U Kremlů. Za nepříznivého počasí se akce ruší.
S sebou: chléb a vejce.

Rozpis živého růžence na měsíc květen 2024
Autor článku: Eva Davidová
Vloženo dne 07.05.2024 v 13:40:53 hodin

POZVÁNÍ k diecézní novéně za rodiny
Vloženo dne 21.04.2024 v 23:08:46 hodin

Putování ostatků bl. rodiny Ulmových a jejích uložení na poutním místě Maria Hilf. Novéna začíná 2. května. Zároveň je na webu farnosti. Bližší informace najdete na plakátku a farním webu.

SPOLEČENSTVÍ DĚTÍ 20.4.2024 ZRUŠENO
Autor článku: o.Vladimír Zelina
Vloženo dne 19.04.2024 v 13:46:28 hodin

Setkání dětí od 6 - 11 let se v sobotu 20. 4. ruší se neboť v tu samou sobotu je setkání Skautů pod Lysou Horou na
Ivančeně a mnoho mladých a dětí  a zřejmě i rodičů tam půjde.

Rozpis živého růžence na měsíc duben 2024
Autor článku: Eva Davidová
Vloženo dne 04.04.2024 v 18:01:26 hodin

VELIKONOČNÍ KONCERT - Surrexit Christus
Vloženo dne 26.03.2024 v 10:49:33 hodin

Římskokatolická farnost Štramberk a město Štramberk vás zvou v neděli 31. března 2024 v 16 hodin do kostela sv. Jana Nepomuckého na velikonoční koncert Surrexit Christus. Účinkuje smíšený pěvecký sbor Musica Priboriensis a orchestr Pavla Josefa Vejvanovského.
V programu zazní Missa Salvatoris Pavla Josefa Vejvanovského, skladba Mensa sonora Heinricha Ignaze Franze von Bibera a duchovní písně z velikonočního repertoáru tzv. Příborského kancionálu, kulturní památky ze 16. století.
Sólisté: Kateřina Thomke – soprán, Anna Škarková – alt, Jiří Šejnoha – tenor, Tomáš Horečka – bas, Kristián Stehlík – trubka, David Škařupa – trubka
Anežka Michálková – umělecká vedoucí orchestru
Blanka Hrubá – sbormistryně, dirigentka

Nové číslo farního zpravodaje
Vloženo dne 17.03.2024 v 00:08:49 hodin

Vyšlo nové číslo farního zpravodaje 02/2024. Najdete v něm mimo jiné například pořad velikonočních bohoslužeb nebo reportáý z ministranstkého turnaje. Přejeme příjemné čtení.

Křížová cesta za rodiny
Vloženo dne 13.03.2024 v 02:14:51 hodin

V neděli 3. března 2024 se v Rybím uskutečnila Křížová cesta za rodiny. Fotky najdete na https://eu.zonerama.com/MladezNJ/Album/11158004.

Záznamů: 1-10 z celkem 1095   Začátek | Předchozí | Následující | Konec