Pletení adventních věnců

Nejnovější fotoalbum: Křížová cesta - Broučci (21.2.2024)

Exkluzivní dokument o konkláve
Autor článku: P. Marcel Puvák
Vloženo dne 7.3.2012 v 13:41:39 hodin
V neděli 10. března ve 20.30 hodin odvysílá televize Noe exkluzivní dokument o konkláve, který velmi promptně vyrobila jedna španělská katolická producentská společnost a ostravské studio Telepace připravilo pro diváky Tv Noe jeho českou mutaci.

Film přesahuje různé spekulativní teorie moderních sdělovacích prostředků o tom, kdo v příštích letech povede římskokatolickou církev. Naopak, prostřednictvím svědectví několika kardinálů a odborníků na církevní právo a historii představuje pozadí papežské volby v zajímavých souvislostech, jakož i dějinný pohled na fenomén konkláve. Jedinečné archivní záběry ze všech papežských voleb 20. století, které seznamují se zákulisím hlasování a přibližují složité a tajemné rituály, dodávají celému filmu ještě větší hodnotu a slibují nevšední divácký zážitek.

Na facebookovém profilu a na stránkách www.tvnoe.cz naleznete odkaz na trailer k filmu (v angličtině).

V reprízách jej budete moci sledovat:

• v pondělí 11.3. v 18.50 hod.
  • v úterý 12.3. v 8.40 hod.
  • ve středu 13.3. ve 22.20 hod.
  • ve čtvrtek 14.3. ve 12.05 hod.
Ve snaze o co nejnižší náklady na pořízení autorských práv se televize Noe tvůrcům dokumentu zavázala, že ho nebude poskytovat na DVD, ani nebude k vidění v archivu na internetu. Děkujeme za pochopení.

Pastýřský list biskupů k majetkovému narovnání
Vloženo dne 2.3.2013 v 18:22:06 hodin
Pastýřský list biskupů k majetkovému narovnání, který se četl při mši v neděli 3. března 2013.

Adoptuj si kardinála
Autor článku: Pavla Jurková
Vloženo dne 1.3.2013 v 15:30:05 hodin

Na webové stránce http://www.adoptacardinal.org je možné nalézt vynikající iniciativu, která má za cíl podpořit dobrou volbu nového papeže.

Databáze obsahuje všechny kardinály, kteří se zúčastní letošního konkláve. Jednotlivé kardinály mohou věřící tzv. adoptovat, tedy přijmout na sebe závazek modlitby za to, aby „jejich“ kardinál dobře zvolil. Tvůrci iniciativy tak nabízí aktivní zapojení do volby nového nástupce Benedikta XVI., který 11. února oznámil svou rezignaci.

Postup jak "adoptovat":
Do políčka "Name" vyplníte své jméno, do kolonky "E-mail" vyplníte svou e-mailovu adresu, na kterou vam pak přijdou také další infpormace o kardinálovi. Také je třeba opsat bezpečnostní kód.

Jak to bude vypadat po odeslání formuláře se můžete podívat na https://jenda.signaly.cz/1302/adoptuj-modli-se-za-jednoho

Webové stránky jsou uspořádány tak, aby každý zájemce poslal své jméno a příjmení, emailovou adresu a kardinál, za kterého se dosud nikdo nemodlí, mu bude vybrán. Potvrzení pak dorazí též na uvedenou emailovou adresu.

„Jsme upřímně přesvědčeni, že Bůh se raduje z naší modlitby a že na ni rád odpoví, protože sám řekl, že o cokoli budete prosit ve jménu mém, učiním to, aby byl Otec oslaven v Synu,“ píší na závěr autoři iniciativy Adopt a Cardinal.

Převzato z res.claritatis.cz

Autor článku: Jana Monsportová
Vloženo dne 1.3.2013 v 15:23:56 hodin

Modlitba za volbu nového papeže
Autor článku: Ludmila Petrášová
Vloženo dne 26.2.2013 v 17:03:09 hodin

Křížová cesta a výstava
Vloženo dne 25.2.2013 v 1:30:39 hodin

Od pátku 8. 3. do 31. 3. 2013 včetně bude v podkroví Městské galerie (MIC) ve Štramberku probíhat informační výstava. Jedná se o výstavu k historii a současné rekonstrukci Křížové cest. Zahájení bude v 16:30 vernisáží, od 16:45 - 17:30 proběhne seminář.
Více informací na stramberk.cz

Diecézní setkání mládeže 2013
Vloženo dne 25.2.2013 v 1:30:39 hodin

Pokud máte zájem jet na setkání děkanátním autobusem. Napište nejpozději do 28.2. Janě Monsportové nebo Dominikovi Davidovi. Děkujeme. Časy a místa odjezdů se následně dozvíte.

Nové fotky
Autor článku: Petr Buzek
Vloženo dne 18.2.2013 v 22:21:39 hodin
Přibyly fotografie z pololetních prázdnin, které malá schola prožila ve Valašské Bystřici.
Fotky jsou ve fotogalerii a videa jsou na http://www.youtube.com/bbb7ppp.

Novinky a informace
Vloženo dne 30.1.2013 v 22:03:44 hodin

Pozvánka na Triduum
Vloženo dne 19.1.2013 v 21:52:30 hodin
Společenství Modlitby matek zve všechny na Triduum, které se uskuteční od 25. ledna do 27. ledna 2013 ve Štramberku.
Bližší informace na pozvánce.

Pokud se chcete dozvědět něco více o tomto společenství, můžete se podívat do nové rubriky Modlitby matek.

Záznamů: 821-830 z celkem 835   Začátek | Předchozí | Následující | Konec