Vánoce 2012

Vloženo dne 2. 5. 2020 v 23:44:48 hodin
Kompletní rozpis bohoslužeb od o. Vladimíra v PDF

Časopis OKNO 5/2020 je on-line

Mše svaté pro veřejnost jsou od 24. 4. povoleny, ale jen s účastí maximálně 15 lidí.

Od 11 . května se bude moci bohoslužeb účastni 100 lidí

Mezi účastníky bohoslužeb se nepočítají ti, kteří vykonávají povolání: celebrující, asistující, kostelník, zvoník, apod., toto rozhodnutí o nezapočítávání se hlavních vedoucích bohoslužby platí od 12. března 2020, jak sdělil od počátku prof. Roma Prymula. Vládní usnesení ze 30. dubna podepsané premiérem vlády Ing. Andrejem Babišem, zavazuje všechny veřejné bohoslužby tak, že není v síle nikoho dalšího, aby tato pravidla zpřísňoval a měnil.

Přednost mají ti, kdo mají zadaný úmysl mše svaté. Rozhodnutím o. biskupa, že od nedělní účasti na mši svaté je věřící osvobozen s tím, že doma se modlí, naslouchá Božímu slovu nebo se spojí přes sdělovací prostředky ve mši svaté je stále v platnosti. Zatím až do 7. 6. 2020. Pak by vše mělo fungovat úplně normálně a dispens - dovolení nebýt účasten na nedělních mší svatých již v platnosti nebude a budeme povinnost se nedělních mší svatých účastnit v kostele.

Stálá rada České biskupské konference a biskup – delegát ČBK pro duchovní péči ve zdravotnictví schválili 14. dubna 2020 následující pravidla pro postupné uvolňování omezení, které se týká veřejných bohoslužeb:
  • V kostele musí lidé dodržovat minimální rozestupy dva metry mezi účastníky bohoslužeb (s výjimkou členů v rámci jedné rodiny nebo jinak propojených osob)
  • Účastníci si před vstupem do kostela povinně vydesinfikují ruce
  • Všichni účastníci bohoslužeb mají roušku vyjma okamžiku přijetí Eucharistie
  • Vynechává se pozdravení pokoje a žehnání se svěcenou vodou
  • Kněz si desinfikuje ruce minimálně před začátkem bohoslužby, před podáváním Eucharistie a po něm
  • Délku bohoslužby je třeba při zachování liturgických předpisů zbytečně neprodlužovat
  • Kostel je po bohoslužbě řádně vyvětrán a jsou desinfikovány kontaktní plochy (kliky, lavice apod.) Údržbě a čistotě prostoru je věnována mimořádná péče
  • Je omezen přístup věřících do dalších míst v kostele mimo hlavní bohoslužebný prostor
  • Obdobná pravidla platí pro svatby a křty
  • Až do odvolání je zrušen veškerý další program ve farnostech, který vyžaduje shromažďování lidí
  • Kostely mimo bohoslužeb zůstávají otevřené jako obvykle pro osobní modlitbu a individuální duchovní péči
  • Za dodržování těchto pravidel je zodpovědný duchovní, který předsedá bohoslužbě.
NOC KOSTELŮ – v kostele sv. Kateřiny bude v pátek 12. 6. 2020

Velikonoční zpovědi budou probíhat, až to bude možné. Nicméně zpovědní služba bude vždy přede mši svatou v sakristii a nebo po domluvě po mši svaté jak ve Štramberku tak i v Závišicích.

Samozřejmě se lze telefonicky domluvit, ohledně individuálního přijetí svátostí, zaopatřování, ohledně pohřbu, svatby a duchovního rozhovoru. (o. Vladimír - 739 002 743)