Svatoštěpánské koledování 2014

Sobotamše svatá - farní kostel
17:30 hodin
Nedělemše svatá8:30 hodin

V pátek nebude večerní mše svatá a adorace. Večerní nácvik na biřmování bude.

V neděli ve Štramberku bude mše svatá pro děti.

V neděli sbírka na potřeby farnosti.

PŘÍPRAVA NA BIŘMOVÁNÍ
KDE: Farní kostel
KDY: 3. 11. a 10. 11. v pátek po adoraci
Prosím přijďte už 15 minut před začátkem na adoraci, je-li to možné. Abychom pak začali včas. Děkuji, o. Vladimír
ZÁVAZNÉ DVA NÁCVIKY budou tedy pátek 3. 11. 2017, druhý nácvik bude o týden později a to bude i s kmotry. Dejte jim to prosím ve známost. Oba nácviky budou začínat po adoraci v 19:00 hod. Účast je naprosto nutná a jak se s nadsázkou říká - omlouvá jen smrt.:-)

Návštěvy nemocných
ZÁVIŠICE – ve čtvrtek 2. 11. 2017 od 9:00 hod.
ŠTRAMBERK – v pátek 3. 11. 2017 od 8:00 hod.

SLUŽBA V KOSTELE SV. KATEŘINY
Vážení farníci,
opět se na Vás obracíme s prosbou o pomoc se zajištěním otevření kostela sv. Kateřiny o víkendech. V sobotu je to od 12 do 17 hodin a v neděli od 13 do 18 hodin. Pokud jste ochotni si nějaký víkend vzít, prosím, abyste se zapsali do seznamu, který je umístěn pod kůrem ve štramberském farním kostele. Předem Vám děkujeme za Vaši pomoc a ochotu.

GENERÁLNÍ ÚKLID PŘED KOSTELEM
V sobotu 4. 11. v 8 hodin bychom chtěli udělat v kostele před biřmováním generální úklid, kde bude potřeba více pracovníků. Bylo by dobré, kdyby přišli biřmovanci a mladí, kteří běžně uklízet nechodí. Není to jen pro děvčata a ženy, mohou přijít i chlapci a muži. Prosím, kdo budete moci přijít, nahlaste se Evě Davidové do pátku 3.11., abychom věděli, kolik nás bude a co stihneme udělat.
Kdo by byl ochotný se zapojit do běžného úklidu, tak se může také přihlásit. Není to často, nyní máme šest skupin, to znamená úklid jednou za šest týdnů. Děkujeme za ochotu pomoci.
paní Davidová

DUCHOVNÍ OBNOVA
TÉMA: Usmíření za hranice smrti
KDE: Kostel sv. Bartoloměje v Kopřivnici
KDY: 5. 11. 2017 v 15:00
KDO: Kateřina Lachmanová

PODMÍNKY K ZÍSKÁNÍ plnomocného odpuštění trestů za hříchy, přivlastnitelné duším všech věrných zemřelých:
Na základě dovolení Apoštolské Penitenciarie ze dne 8. 10. 2012 mohou věřící v naší republice získat plnomocné odpustky pro duše v očistci, už v týdnu před Vzpomínkou na všechny věrné zemřelé (tedy od 25. října), pokud z vážných důvodů nemohou navštívit hřbitovy v obvyklé době od 2. do 8. listopadu. Toto dovolení platí po dobu 7. let. (tedy do roku 2019.)
Tuto milost je možno získat, každý den od 1. 11. do 8.11., za těchto podmínek, když (jsme) (se) ten den:
- ve stavu posvěcující milosti a přijmeme svaté přijímání
- pomodlíme, na úmysl Svatého otce jakoukoli modlitbu
- navštívíme hřbitov a třeba v duchu se pomodlíme za věrné zemřelé
1. 11. odpoledne a 2.11. celý den je možno:
- podmínku modlitby za zemřelé učinit v kostele (alespoň modlitbu Otče náš a Věřím v Boha), k tomu je potřeba splnit ostatní výše uvedené podmínky
Pro získání milostí je potřeba také přijmout svátost smíření (zpověď) a to může být i před tímto obdobím nebo kdykoliv v tomto období.
V ostatní dny v roce 2017 za splnění obvyklých podmínek získáváme pro duše v očistci neplnomocné (částečné) odpustky.