Oprava vitráží - duben 2014

Nejnovější fotoalbum: Křížová cesta - Broučci (21.2.2024)

Diecézní setkání mládeže v Odrách
Vloženo dne 31.7.2014 v 13:01:36 hodin
V těchto dnech probíhá v Odrách vícedenní Diecézní setkání mládeže s o. Biskupem. Aktuální informace a fotky ze setkání najdete na www.odry2014.eu.

Vloženo dne 27.7.2014 v 18:25:36 hodin
Přidán zápis z farní rady ze dne 22. 7. 2014. Hlavním tématem bylo vytápění farního kostela ve Štramberku.

Katolická knihovna
Vloženo dne 10.7.2014 v 17:02:36 hodin
Za lavicemi v kostele a zde níže je seznam všech knih k rozebraní z rušené farní knihovny. Publikace nyní nabízíme farníkům k rozebrání. Napište své jméno a příjmení ke konkrétním knihám, o které máte zájem. Formulář je umístěn vzadu v kostele Zbylé knihy budou 21. července 2014 odvezeny do semináře v Olomouci, kde budou rozčleněny a využity pro sociální a charitativní účely.

Beletrie
Beletrie 2
Dětská literatura
Poezie
Cestopisy
Architektura a histotie
Dramata

Elektronický kancionál
Vloženo dne 6.7.2014 v 22:31:36 hodin
Jedete na dovolenou nebo na výlet a nechcete s sebou tahat těžký kancionál? Máte chytrý mobilní telefon nebo elektronickou čtečku knih? Pak můžete využít elektronickou verzi kancionálu. Najdete ji na www.kancional.cz.

Kancionál lze použít nejen v on-line verzi přímo na internetové adrese www.kancional.cz a nebo si jej lze stáhnout ve formě e-knihy pro elektronické čtečky. E-kniha je dostupná ve formátech EPUB a MOBI. Pro použití v mobilních telefonech a tabletech je třeba mít v nich nainstalovaný software, který dokáže e-knihu přečíst (např. FBReader).

S nápadem přišla skupina mladých lidí v brněnské diecézi. Jejich cílem není nahradit stávající knižní podobu kancionálu, ale vhodně doplnit tam, kde papírová verze chybí.

Autor článku: Jana Monsportová
Vloženo dne 6.7.2014 v 1:02:03 hodin
Přidáno červencové číslo farního zpravodaje.

Výsledky ankety
Vloženo dne 28.6.2014 v 16:26:29 hodin

Propuštění súdánské křesťanky
Vloženo dne 26.6.2014 v 11:41:39 hodin

Pozvánky
Vloženo dne 26.6.2014 v 11:34:45 hodin
V neděli 6. července v 10.00 bude v kostele Panny Marie Sedmibolestné na Cvilíně sloužit P. Jaroslav Cielecki, exorcista mši svatou s modlitbou za uzdravení a osvobození. Po mši svaté bude následovat individuální pomazání olejem sv. Charbela.

Program bohoslužeb na Radhošti o prázdninách 2014

Primice Pavla Marka
Vloženo dne 15.6.2014 v 14:31:26 hodin
Ve čtvrtek 3. července 2014 proběhne v Lubině primiční mše svatá novokněze Pavla Marka. Informace o slavnosti najdete na webu http://www.primice.cz/pavel/

oznameni_primice_Pavel
oznameni

Spolčo mládeže
Autor článku: Martin Sopuch
Vloženo dne 10.6.2014 v 8:32:36 hodin
Další setkání bude v pátek 13. června po mši svaté před farou, podle počasí se půjde na farní zahradu, na cestu je připravená malá aktivita. Na farní zahradě budeme hrát hry (máme petanque nebo můžeme hrát nějaké míčové hry, případné další návrhy jsou vítány). Je to letošní poslední setkání před prázdninami, takže všichni přijďte! Budeme se také domlouvat na tom, jak to se spolčem uděláme příští rok. Určitě se najdou věci, které můžeme změnit, abychom vytvořili co nejlepší prostředí a místo, kam budeme rádi přicházet a mohli se tak v září potkávat jak s Bohem tak se svými bratry a sestrami.

Záznamů: 701-707 z celkem 707   Začátek | Předchozí | Následující | Konec