Svatý Václav 2011

Nejnovější fotoalbum: Křížová cesta - Broučci (21.2.2024)

Vloženo dne 8.7.2015 v 20:12:03 hodin
Bylo přidáno prázdninové dvojčíslo farního zpravodaje.

Oslava výročí posvěcení kostela v Kopřivnici
Vloženo dne 6.7.2015 v 10:26:26 hodin
Římskokatolická farnost v Kopřivnici Vás srdečně zve na oslavy 120. výročí posvěcení Chrámu sv. Bartoloměje v Kopřivnici, kterých se zůčastní vzácný host prof. Tomáš Halík.
Plakát s programem oslav

Prašivá 2015 - komplikace v dopravě
Vloženo dne 30.6.2015 v 0:55:02 hodin
Cesta do Vyšních Lhot z Frýdku přes Nošovice se časově prodlouží z důvodu uzavírek na silnici v Nošovicích (v několika místech bude jednosměrný provoz řízený semafory).
Obecní úřad v Nošovicích doporučuje 5 km objížďku přes průmyslovou zónu Hyundai do Nižních Lhot.

mapa objížďky

Nové fotografie
Vloženo dne 21.6.2015 v 15:04:06 hodin

Aplikace Misál na prázdniny
Vloženo dne 19.6.2015 v 10:20:07 hodin

Misál na mobiluBiblická čtení ke mši, liturgické modlitby a základní odpovědi v několika evropských jazycích včetně chorvatštiny. To vše nabízí aplikace Misál na prázdniny, která je nyní dostupná pro telefony se systémem Android.

Pro uživatele mobilních telefonů s operačním systémem Android je na letní měsíce k dispozici plně offline aplikace (nevyžaduje připojení na internet) Misál na prázdniny. Obsahuje biblická čtení ke mši, liturgické modlitby a základní odpovědi v několika evropských jazycích včetně chorvatštiny. Aplikace slouží jako pomůcka k přípravě na bohoslužbu nebo pro účast na eucharistii v zahraničí, nikoli ke sloužení mše svaté.

Aplikaci je možné zdarma stáhnout na Google Play.

Misál na prázdniny vznikl ve spolupráci se společností Fenomen multimedia v rámci portálu Liturgie.cz, který spravuje Arcibiskupství pražské a který je oficiálním místem ČBK, na něž se umisťují české liturgické texty v elektronické podobě.

(zdroj: Liturgie.cz)

Anketa - ZŠ sv. Zdislavy Kopřivnice
Vloženo dne 17.6.2015 v 15:14:23 hodin
Na webových stránkách města Kopřivnice je pro občany anketa s názvem: „Hledáme DESATERO problémů/příležitostí Kopřivnice“. Jedním z bodů je
Zachování ZŠ sv. Zdislavy ve stávajících prostorách (prodej budovy zřizovateli školy)
Prosím o podporu při hlasování v této anketě. Hlasovat je možné do 15. července. Každý může hlasovat až 4x z jedné veřejné IP adresy.
Ing. Pavel Janek
ZŠ sv. Zdislavy Kopřivnice

Zpravodaj MM
Autor článku: Ludmila Petrášová
Vloženo dne 12.6.2015 v 11:33:28 hodin
Zpravodaj společenství Modlitby matek - květen 2015

Svobodní vs. Ženatí 2015
Vloženo dne 11.6.2015 v 15:51:25 hodin
Orel Štramberk Vás zve na fotbalový zápas Svobodní vs. Ženatí. Uskuteční se v neděli 14. 6. 2015. Sraz v 14:45 hodin na fotbalovém hrišti na Bařinách.

Reportáž o Noci kostelů
Vloženo dne 8.6.2015 v 14:51:39 hodin

Prašivá 2015
Vloženo dne 7.6.2015 v 18:44:36 hodin
Dne 1. července 2015 pořádá Ostravsko-opavské biskupství diecézní setkání dětí s otcem biskupem Františkem Václavem Lobkowiczem v areálu Kamenité pod horou Prašivá a na louce u kostela sv. Antonína na Prašivé. V areálu Kamenité proběhne úvodní program, mše svatá a společný piknik a poté následuje pěší výstup dětí nahoru ke kostelu sv. Antonína na Prašivé, kde bude probíhat program na stanovištích. V případě dostatečného zájmu vypraví několik okolních farností společně autobus, který by zastavoval i ve Štramberku.

Prosím tedy všechny zájemce o toto setkání aby se přihlásili nejpozději do 20. 6. 2015 Vojtovi Monsportovi nebo otci Vladimírovi.

Další info na www.prasiva2015.cz/ a www.doo.cz

Záznamů: 651-657 z celkem 657   Začátek | Předchozí | Následující | Konec