Římskokatolická farnost Štramberk

Aktuality Ohlášky Bohoslužby Kontakt Kostely Fotogalerie Návštěvní kniha
Farní zpravodaj
Farní rada
Výuka náboženství
Biřmování
Společenství:
• Společenství mládeže
• Společenství ministrantů
• Modlitby matek
• Skauti
• Eucharistická hodina
Služby v kostele
svaté Kateřiny


Úklid kostela 2019
Pronájem fary
Svatba
Cyklus přednášek
"Ve škole Ježíšově"nahodné foto
 
Svatý Vendelín 2017

Koně BAJEROVI Závišice
Vyjížďky na koních, jízdy kočárem a mnoho dalšího.
telefon: 737 472 741


Centrum pro rodinu Kopřivnice

logo_krestansky darek

vila machů

Kostel sv. Kateřiny ve Štramberku
Biblický citát na dnešní den
V kázni vytrvejte. (Zid 12,7)

bohosluzby icon

signaly.cz

Diecéze
Ostravsko-Opavská

TOPlist

Vítejte na oficiálních stránkách Římskokatolické farnosti ŠTRAMBERK.

Výstava fotografií Člověk a víra
Veřejná sbírka na regeneraci kostela
Parkování ve Štramberku během bohoslužeb
Projekt Otevřené chrámy

Nejnovější fotoalbum: Koncert duchovní hudby (26.5.2019)


Pozvánky
Autor článku: o. Vladimír Zelina
Vloženo dne 1.3.2019 v 15:15:29 hodin
Postní duchovní obnovu s otcem Mariánem Pospěchou, která bude v sobotu 9. 3. 2019 v kostele sv. Václava na Starém Jičíně


Postní setkání chlapů 2019 - Kozlovice 24. 3.

Socha sv. Václava na Kotouči
Autor článku: Dominik David
Vloženo dne 18.2.2019 v 18:09:47 hodin
Aktuální informace k obnově sochy svatého Václava na Kotouči najdete na www.orelstramberk.cz/socha-svateho-vaclava/

SDM v Panamě
Autor článku: Dominik David
Vloženo dne 18.2.2019 v 18:08:37 hodin
Rozhovor Aničky Štefkové pro Kabelovou televizi Kopřivnice o Světových dnech mládeže v Panamě.
Kdo by chtěl zažít osobní povídání má možnost v neděli 10. 3. 2019 od 16 hodin v Katolickém domě v Kopřivnici. Pozvánka (Facebook)


24 hodin pro Pána
Autor článku: o. Vladimír Zelina
Vloženo dne 16.2.2019 v 22:45:09 hodin

Pozvánky na akce
Autor článku: o. Vladimír Zelina
Vloženo dne 4.2.2019 v 8:15:03 hodin
Program na únor ve Vila Machů. Můžete zajít třeba na přednášku Romana Macury o Křesťanaství.Již v pátek 8. 2. se uskuteční v Příboře Děkanátní ples. Poslední svtupenky k dispozici na https://www.tickin.cz/44-ples-mladeze-dekanatu-novy-jicin-2019

Socha sv. Václava na Kotouči byla zničena
Autor článku: Petr Buzek
Vloženo dne 3.2.2019 v 22:57:09 hodin
Informace o zničení sochy svatého Václava na Kotouči najdete na webu orelstramberk.cz.

Beseda s Janem Špilarem
Autor článku: Jana Praisová
Vloženo dne 22.1.2019 v 17:19:02 hodin
Besedu jako v kadeřnickém salónu zažili v pátek 18. 1. v Katolickém domě v Kopřivnici. Za šmikání nůžek vyprávěl Jan Špilar o své cestě k dokonalosti, o usmíření, sebepřijetí a sebeprosazení, kterou prošel při práci maskéra na filmu Amadeus.
Jan Špilar vyprávěl a promítal, jak se od „natřít, nakreslit pihu, nasadit paruku“ vypracoval k detailní práci na maskách hlavních postav filmu. Během přednášky také zájemce stříhal, česal a odpovídal na otázky.
Více informací a fotografie na http://doo.cz/posledni-zpravy/4108-fotogalerie-setkani-s-janem-spilarem-v-koprivnici.html

Úklid kostela v roce 2019 - oprava
Autor článku: Dominik David
Vloženo dne 13.1.2019 v 14:06:03 hodin
Byla opravena chyba v rozpisu úklidu kostela pro rok 2019.

Úklid kostela v roce 2019
Autor článku: Eva Davidová
Vloženo dne 5.1.2019 v 23:35:26 hodin
Rozpis úklidu farního kostela v roce 2019

Úklid kostela zajišťuje šest skupin, které se každý týden střídají. Většinou je ve skupině pět nebo šest lidí. Ženy i muži, starší, středního věku i několik mladých. Každá skupina si určí dobu, kdy bude uklízet. Ti, kteří už nepracují, chodí většinou v pátek ráno, pracující podle dohody, jak jim to vyhovuje. Tato tradice je ve Štramberku už skoro šedesát let. Z těch, které začínaly uklízet jako mladá děvčata, jsou dnes babičky a bylo by dobré, kdyby pokračovali i jejich vnuci.
Další potřebná služba, která je velmi náročná, je zdobení květinami. Už řadu let to zajišťuje paní Ludmila Pešlová, většinou z vlastních zdrojů. Nestačí udělat výzdobu jednou týdně na neděli, ale je třeba ji doplnit nebo vyměnit i během týdne. V letním období jí pomáhá paní Anna Geryková s dcerou a vnuky. Paní Geryková květiny – lilie, slunečnice a hlavně mečíky, pěstuje. Jistě jste si všimli, že i v letošním roce byla výzdoba mečíky nádherná. Kdyby chtěl někdo darovat květiny na výzdobu může je přinést v pátek ráno do předsíně kostela.
Je také třeba se starat o kostelní prádlo. Dlouhou dobu to dělala paní Růžena Cigánová. V současnosti pere tzv. kalichové prádlo, které se používá ke mši svaté. Oltářní plachty a ostatní má na starosti paní Ludmila Petrášová. Jistě uznáte, že není jednoduché, odhadnout škrobení prádla , aby bylo jako „list“ a šlo vyžehlit tak, aby na oltářích krásně leželo. Několik nových přikrývek na obětní stůl vyšila paní Anna Jiříčková, která také opravuje poškozené prádlo.
V kostele svaté Kateřiny všechny tyto služby – úklid, výzdobu i prádlo obětavě zajišťuje paní Anna Geryková s rodinou.
Vím, že všichni farníci, kteří se zapojují do péče o kostel, to dělají ke cti a slávě Boží a nečekají na díky. Některým nebude milé, že jsem je tu uvedla. Ale já si myslím, že je třeba říct, kdo je aktivní a co všechno je třeba, aby náš stánek Boží byl důstojným příbytkem Pána Ježíše, který to jednou jistě všem oplatí v životě věčném.
Závěrem ještě jedna prosbu. Kdyby se chtěl někdo přidat do služeb v kostele, ať se prosím přihlásí u Evy Davidové.

Kurz Alfa
Autor článku: Karel Váňa
Vloženo dne 1.1.2019 v 22:09:26 hodin
Kurzy Alfa začínají již v úterý 8. ledna 2019 v 18:45 v KD Kopřivnice. Přihlásit se lze na adrese alfa.koprivnice@gmail.com. Více o Kurzu Alfa níže.

Přátelé, bratři a sestry,
informaci o kurzu Alfa jste již několikrát slyšeli, ale chtěl bych ještě jednou několik věcí zmínit a zdůraznit.
Kurz Alfa je kurz evangelizační, je tedy zaměřen na lidi, kteří třeba ani nejsou věřící, jsou mimo církev a podobně. A tak i první ročník kurzu, který v Kopřivnici proběhl jsme původně zamýšleli jako takový trochu zkušební, s tím, že se zaměříme nejdříve na naše farnosti a v dalších ročnících pak více navenek.
Tento první ročník však ukázal, že my, teď myslím nás, kteří se pravidelně setkáváme na bohoslužbách, máme sice určité vědomosti o těch základních tématech, která se na kurzu probírají, ale co nám citelně chybí je příležitost o těchto tématech otevřeně mluvit ve společenství, chybí nám i určitá zkušenost s modlitbou ve společenství a také živý vztah k Písmu jako slovu Božímu pro nás osobně. Tedy tyto tři věci: Písmo, modlitba a společenství. S tím vším spojená osobní zkušenost.
Přitom pro každého z nás by měla být naše osobní zkušenost s Kristem něčím o čem bychom měli být schopni mluvit a svědčit. Ale někdy se zdá, že my jsme z osobní zkušenosti udělali soukromou záležitost. Místo slova osobní jsme si tak dali slovo soukromá. Něco do čeho druhým nic není. Kurz je příležitost něco z toho změnit.
Proto bych Vás ještě jednou rád pozval k tomu, abyste tuto nabídku zvážili, jestli chcete třeba jen zkusit prohloubit svou víru a do kurzu se přihlásili. Také chci povzbudit ty, kteří mají mezi svými blízkými někoho, kdo třeba praktickou víru moc neprožívá, a někdy jsou to právě ti naši nejbližší a nabídli mu, že se společně do kurzu přihlásíte. Pokud byste chtěli někoho oslovit, ale chtěli byste při tom někoho s sebou mít, někdo z organizátorů by Vám v tom mohl pomoci.
Kapacita je méně než padesát lidí, proto to prosím moc neodkládejte.

Záznamů: 21-30 z celkem 656   Začátek | Předchozí | Následující | Konec

© 2007-2012 Farnost Štramberk | Created and desinged by webdesign4u.cz | prohlidky-virtualni.cz | O webu