Římskokatolická farnost Štramberk

Aktuality Ohlášky Bohoslužby Kontakt Kostely Fotogalerie Návštěvní kniha
Farní zpravodaj
Farní rada
Výuka náboženství
Biřmování
Společenství:
• Společenství mládeže
• Společenství ministrantů
• Modlitby matek
• Skauti
• Eucharistická hodina
Služby v kostele
svaté Kateřiny


Úklid kostela 2019
Pronájem fary
Svatba
Cyklus přednášek
"Ve škole Ježíšově"nahodné foto
 
Svěcení kříže - Závišice

Koně BAJEROVI Závišice
Vyjížďky na koních, jízdy kočárem a mnoho dalšího.
telefon: 737 472 741


Centrum pro rodinu Kopřivnice

logo_krestansky darek

vila machů

Kostel sv. Kateřiny ve Štramberku
Biblický citát na dnešní den
Ty jsi mé útočiště. (Žl 31,5)

bohosluzby icon

signaly.cz

Diecéze
Ostravsko-Opavská

TOPlist

Vítejte na oficiálních stránkách Římskokatolické farnosti ŠTRAMBERK.

Betlémské světlo 2018
Veřejná sbírka na regeneraci kostela
Parkování ve Štramberku během bohoslužeb
Projekt Otevřené chrámy

Nejnovější fotoalbum: Živý betlém 2018 (26.12.2018)


Beseda s Janem Špilarem
Autor článku: Jana Praisová
Vloženo dne 22.1.2019 v 17:19:02 hodin
Besedu jako v kadeřnickém salónu zažili v pátek 18. 1. v Katolickém domě v Kopřivnici. Za šmikání nůžek vyprávěl Jan Špilar o své cestě k dokonalosti, o usmíření, sebepřijetí a sebeprosazení, kterou prošel při práci maskéra na filmu Amadeus.
Jan Špilar vyprávěl a promítal, jak se od „natřít, nakreslit pihu, nasadit paruku“ vypracoval k detailní práci na maskách hlavních postav filmu. Během přednášky také zájemce stříhal, česal a odpovídal na otázky.
Více informací a fotografie na http://doo.cz/posledni-zpravy/4108-fotogalerie-setkani-s-janem-spilarem-v-koprivnici.html

Úklid kostela v roce 2019 - oprava
Autor článku: Dominik David
Vloženo dne 13.1.2019 v 14:06:03 hodin
Byla opravena chyba v rozpisu úklidu kostela pro rok 2019.

Úklid kostela v roce 2019
Autor článku: Eva Davidová
Vloženo dne 5.1.2019 v 23:35:26 hodin
Rozpis úklidu farního kostela v roce 2019

Úklid kostela zajišťuje šest skupin, které se každý týden střídají. Většinou je ve skupině pět nebo šest lidí. Ženy i muži, starší, středního věku i několik mladých. Každá skupina si určí dobu, kdy bude uklízet. Ti, kteří už nepracují, chodí většinou v pátek ráno, pracující podle dohody, jak jim to vyhovuje. Tato tradice je ve Štramberku už skoro šedesát let. Z těch, které začínaly uklízet jako mladá děvčata, jsou dnes babičky a bylo by dobré, kdyby pokračovali i jejich vnuci.
Další potřebná služba, která je velmi náročná, je zdobení květinami. Už řadu let to zajišťuje paní Ludmila Pešlová, většinou z vlastních zdrojů. Nestačí udělat výzdobu jednou týdně na neděli, ale je třeba ji doplnit nebo vyměnit i během týdne. V letním období jí pomáhá paní Anna Geryková s dcerou a vnuky. Paní Geryková květiny – lilie, slunečnice a hlavně mečíky, pěstuje. Jistě jste si všimli, že i v letošním roce byla výzdoba mečíky nádherná. Kdyby chtěl někdo darovat květiny na výzdobu může je přinést v pátek ráno do předsíně kostela.
Je také třeba se starat o kostelní prádlo. Dlouhou dobu to dělala paní Růžena Cigánová. V současnosti pere tzv. kalichové prádlo, které se používá ke mši svaté. Oltářní plachty a ostatní má na starosti paní Ludmila Petrášová. Jistě uznáte, že není jednoduché, odhadnout škrobení prádla , aby bylo jako „list“ a šlo vyžehlit tak, aby na oltářích krásně leželo. Několik nových přikrývek na obětní stůl vyšila paní Anna Jiříčková, která také opravuje poškozené prádlo.
V kostele svaté Kateřiny všechny tyto služby – úklid, výzdobu i prádlo obětavě zajišťuje paní Anna Geryková s rodinou.
Vím, že všichni farníci, kteří se zapojují do péče o kostel, to dělají ke cti a slávě Boží a nečekají na díky. Některým nebude milé, že jsem je tu uvedla. Ale já si myslím, že je třeba říct, kdo je aktivní a co všechno je třeba, aby náš stánek Boží byl důstojným příbytkem Pána Ježíše, který to jednou jistě všem oplatí v životě věčném.
Závěrem ještě jedna prosbu. Kdyby se chtěl někdo přidat do služeb v kostele, ať se prosím přihlásí u Evy Davidové.

Kurz Alfa
Autor článku: Karel Váňa
Vloženo dne 1.1.2019 v 22:09:26 hodin
Kurzy Alfa začínají již v úterý 8. ledna 2019 v 18:45 v KD Kopřivnice. Přihlásit se lze na adrese alfa.koprivnice@gmail.com. Více o Kurzu Alfa níže.

Přátelé, bratři a sestry,
informaci o kurzu Alfa jste již několikrát slyšeli, ale chtěl bych ještě jednou několik věcí zmínit a zdůraznit.
Kurz Alfa je kurz evangelizační, je tedy zaměřen na lidi, kteří třeba ani nejsou věřící, jsou mimo církev a podobně. A tak i první ročník kurzu, který v Kopřivnici proběhl jsme původně zamýšleli jako takový trochu zkušební, s tím, že se zaměříme nejdříve na naše farnosti a v dalších ročnících pak více navenek.
Tento první ročník však ukázal, že my, teď myslím nás, kteří se pravidelně setkáváme na bohoslužbách, máme sice určité vědomosti o těch základních tématech, která se na kurzu probírají, ale co nám citelně chybí je příležitost o těchto tématech otevřeně mluvit ve společenství, chybí nám i určitá zkušenost s modlitbou ve společenství a také živý vztah k Písmu jako slovu Božímu pro nás osobně. Tedy tyto tři věci: Písmo, modlitba a společenství. S tím vším spojená osobní zkušenost.
Přitom pro každého z nás by měla být naše osobní zkušenost s Kristem něčím o čem bychom měli být schopni mluvit a svědčit. Ale někdy se zdá, že my jsme z osobní zkušenosti udělali soukromou záležitost. Místo slova osobní jsme si tak dali slovo soukromá. Něco do čeho druhým nic není. Kurz je příležitost něco z toho změnit.
Proto bych Vás ještě jednou rád pozval k tomu, abyste tuto nabídku zvážili, jestli chcete třeba jen zkusit prohloubit svou víru a do kurzu se přihlásili. Také chci povzbudit ty, kteří mají mezi svými blízkými někoho, kdo třeba praktickou víru moc neprožívá, a někdy jsou to právě ti naši nejbližší a nabídli mu, že se společně do kurzu přihlásíte. Pokud byste chtěli někoho oslovit, ale chtěli byste při tom někoho s sebou mít, někdo z organizátorů by Vám v tom mohl pomoci.
Kapacita je méně než padesát lidí, proto to prosím moc neodkládejte.

Pozvánka na přednášky
Autor článku: o. Vladimír Zelina
Vloženo dne 30.12.2018 v 12:28:30 hodin
Vila Machů v Kopřivnici Vás zve

ve středu 16. ledna 2019 v 17:30 hodin na přednášku VÁCLAV ČÁP - LIDSKÁ LÁSKA PODLE BOŽÍHO PLÁNU. 3. pokračování ze série hloubavých a duchovních přednášek Václava Čápa (překladatel maltského kněze a exorcisty Eliase Velly).Tentokrát na téma: Adam a Eva - svobodní před Bohem, Pád -ztráta důstojnosti a štěstí. Společenský sál. Vstupné dobrovolné. Doporučujeme rezervaci.

ve středu 23. ledna 2019 v 17:30 hodin na přednášku Židovství. 1. ze série přednášek o světových náboženstvích. Stručný pohled na židovství: historie i současnost. Židé a naše kultura. Proč tolik nenávidíme Židy? Přednáší: P. Mgr. Roman Macura

Vánoční pořad bohoslužeb
Autor článku: Dominik David
Vloženo dne 21.12.2018 v 00:20:53 hodin
Přehled Vánočních bohoslužeb ve farnosti najdete na http://stramberk.farnost.cz/doc/vanocni-bohosluzby-2018.pdf

Přehled bohoslužeb v celé diecézi během Vánoc a Nového roku je na http://doo.cz/101-slider-na-hlavn%C3%AD-stran%C4%9B/4074-vanocni-bohosluzby-2018-a-mse-svate-na-novy-rok-2019.html

Rybova Česká mše vánoční
Autor článku: Dominik David
Vloženo dne 21.12.2018 v 00:09:03 hodin

Adventní setkání v Kopřivnici
Autor článku: Dominik David
Vloženo dne 5.12.2018 v 0:07:57 hodin
Ad

Betlémské světlo
Autor článku: Dominik David
Vloženo dne 3.12.2018 v 0:47:08 hodin
I v letošním roce přivezou skauti do České republiky plamínek světla zažehnutý v Betlémě. Na Štědrý den dopoledne jej budou skauti roznášet ve Štramberku i v Závišicích.
Pokud máte o Betlémské světlo zájem, můžete se jako každý rok
zapsat do seznamu ve štramberském nebo závišickém kostele, případně do formuláře na webových stránkách farnosti od 3. do 16. prosince 2018.

Farní zpravodaj
Autor článku: Dominik David
Vloženo dne 3.12.2018 v 0:44:03 hodin
Vyšlo nové číslo farního zpravodaje. Můžete si v něm přečíst zápis z farní rady nebo o akcích, které nás čekají. Dále obsahuje také pár článků o proběhlých nebo akcích ve farnosti.
Farní zpravodaj

Záznamů: 11-20 z celkem 631   Začátek | Předchozí | Následující | Konec

© 2007-2012 Farnost Štramberk | Created and desinged by webdesign4u.cz | prohlidky-virtualni.cz | O webu